תאונת עבודה

תאונת עבודה היא כל מה שקורה לעובד כאשר הוא נמצא במקום העבודה, בדרך אל מקום העבודה או בדרך הביתה מהעבודה. לסטטוס של להיות עובד פעיל יש משמעויות והשלכות על כלל תחומי החיים ולכן אם קורה משהו בעת העבודה או בדרך אל או מהעבודה הרי שצריך להתייחס לזה ולא יהיה מדובר כאן בפגיעה שעל העובד להתמודד איתה לבד בעצמו. תאונת עבודה שקרתה יכולה להיות בעלת דרגות חומרה שונות אך בהחלט גם יהיו מקרים של תאונות קשות אשר בגינן אי אפשר יהיה כלל לחזור לעבודה. כאן ייווצר ממשק עם תחום נוסף של אובדן כושר עבודה, תחום שעוסק במצב פתאומי שבו העובד לא מסוגל יותר לעבוד. כך או כך, חברות הביטוח, כמו גם המוסד לביטוח לאומי צריכים להיות מעודכנים בדבר התרחשות התאונה על מנת לפצות את העובד שנפגע על פי תנאי פוליסות הביטוח שלו.

 

איך מתמודדים עם תאונת עבודה

הדבר הראשון שצריך הוא כמובן לקבל טיפול רפואי ולהבין לעומק את המשמעויות של התאונה. מה בדיוק קרה, בגלל מי היא קרתה, מה המשמעויות שלה לטווח ארוך והאם אפשר יהיה לחזור לעבוד אחרי תקופת ההחלמה. למרות שצריך להתרכז בהחלמה ושיקום צריך כל הזמן ובמקביל לשמור ולאסוף מסמכים רפואיים שקשורים לתאונה, למצב הרפואי שהיא הולידה ולהמלצות רפואיות שאנשי המקצוע ממליצים. במידת הצורך כדאי להיעזר בשירותיו של עורך דין אובדן כושר עבודה שיוכל גם לפעול מול חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי וגם יוכל להסביר ללקוח שלו את המשמעויות של הפגיעה שהוא חווה. מי שאמור לדאוג מבחינה כלכלית לעובד שנפגע בתאונת עבודה הוא המוסד לביטוח לאומי בשילוב עם פיצוי מטעם חברת הביטוח הפרטית שהעובד ביטח את עצמו אצלה. כך הוא יוכל להמשיך לקבל כספים גם אם הוא לא עובד כפי שמגיע לו והוא לא יגיע למצב כספי בעייתי.

 

החשיבות של מיצוי זכויות ללא ויתור

לפעמים נדמה להרבה מאד אנשים שחברות הביטוח מערימות קשיים ועושות כל מאמץ כדי לסרב לבקשות או תביעות של המבוטחים שלהן לקבל את מה שהמגיע להם על פי פוליסות הביטוח. בפועל מה שצריך זה אסרטיביות יתרה וכמובן לשכור את השירותים של עורך דין שמכיר את אופן הפעולה של חברות הביטוח ושל המוסד לביטוח לאומי ויידע בדיוק איך להתמודד עם כל מקרה של תאונת עבודה אשר בגינה העובד לא מסוגל לחזור לעבוד ולפרנס את עצמו. ההתייחסות כלפי עורך הדין תהיה שונה לחלוטין מאשר היחס שיקבל הלקוח בעצמו ולכן עורך דין יכול גם לאפשר ללקוח שלו לנוח ולהחלים מהתאונה בעוד הוא יהיה זה שידאג שהוא יקבל את מה שמגיע לו על פי פוליסת הביטוח שרכש.