הייתם מעורבים במקרה של תאונת דרכים – כך עליכם להתנהל

 תאונת דרכים היא סיטואציה לא נעימה בכלל, אך למרבה הצער, מידי שנה במדינת ישראל מתרחשות אלפי תאונות בדרכים שונות. כך למעשה, כל אזרח במדינה נמצא בסיכון כלשהוא להיות מעורב בתאונה אחת לפחות בחייו. חלק נכבד מתאונות הדרכים, הן תאונות דרכים קלות בלבד, אך במקרים חמורים יותר, תאונות דרכים עשויות להיות קטלניות, ולהביא לאבדות ופגיעות של אנשים. בדיוק בגלל זה, ריכזנו לכם בשורות הקרובות את המדריך השלם להתמודדות עם הסיטואציה.

מה עושים במקרה של מעורבות בתאונת דרכים?

תאונת דרכים היא סיטואציה שתלווה אתכם לאורך זמן, ובהמשך אתם עשויים לשכור את השירותים של עו"ד תעבורה, להתייצב בבית המשפט, וכיוצא בזאת. אך כאשר אנחנו בזירה, עלינו לדעת לתפעל את הסיטואציה שאנחנו עומדים בפניה.

בשלב הראשון – אנחנו רוצים לוודא שאף אחד מנוסעי הרכב בו אנחנו נמצאים לא נפגע. הדבר השני החשוב ביותר במקרה כזה, הוא להצליח לפנות את כלי הרכב הפגוע ממרכז העניינים. כמובן, שהדבר ייתכן רק אם הרכב לא חטף פגיעה רצינית שמשביתה את יכולת הנהיגה שלו. במידה שהתאונה כן מפריעה ליכולת התנועה של הרכב, או במידה שיש נפגעים מסוימים מתאונת הדרכים, הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא להתקשר למשטרה, ולבקש סיוע של האחרונים.

מה יכול להוביל להיווצרות של תאונת דרכים?

יש אינספור סיטואציות ומצבים שיכולים לגרום לנו לתאונת דרכים או לגרום לכך שנהיה מעורבים בתאונה כזו, גם כשאין זה אשמתנו.

  1. נהיה תחת השפעת חומרים מסוכנים וממכרים כמו אלכוהול וסמים – נהיגה תחת השפעת אלכוהול ו/או סמים גורמת לערפול חושים ומובילה לכך שנאבד את יכולת הריכוז והצלילות. ברגע שאדם לא צלול הוא לא יכול לנהוג ולהגיב כמו שהוא אמור להגיב בזמן נהיגה. לכן, חל איסור מוחלט והמשטרה אוכפת את הנושא בכל תוקף וחומרה לשתות שעולים על ההגה או לצרוך סמים.
  2. בעיות מכניות – בעיות מסוגים שונים במנוע, בגיר, במצבר או בחלקים אחרים ברכב יכולות להוביל למצב של תאונת דרכים. לכן, חשוב מאוד להעביר את הרכב שלנו את כל הבדיקות התקופתיות הנדרשות ולא לעלות על ההגה, אם נראה כי יש משהו חשוד. יש לשים לב לנהוג שהאוויר בכל הצמיגים מלא ולהתנהל אל מול כללי הזהירות.
  3. טלפון נייד/אי ציות לתמרורים – אלו גם כן יכולים בקלות לגרום לכך שנהיה מעורבים בתאונה.

 

עוד כמה דברים שעשויים לסייע לכם בהתמודדות

תאונת דרכים היא ללא ספק דבר מלחיץ. אומרים על תאונות דרכים, שהן בלתי צפויות, והן תמיד מתרחשות "פתאום", כלומר, אין דרך להתכונן ולהכין את עצמנו לצב של מעורבות בסיטואציה כזו. אחד הדברים החשובים ביותר בהתנהלות שלכם במקרה כזה, זה לנסות להישאר רגועים ככל הניתן. לחץ, לבטח לא יעשה את העבודה בשבילכם.