עורך דין מיסוי מקרקעין והכסף שמגיע לכם

כמה כסף תרוויחו, מהסתייעות בשירותי עורך דין מיסוי מקרקעין? שירותי עריכת דין הם לרוב הוצאה משמעותית ופעמים רבות גם דבר שנזקקים לו, בנסיבות לא בהכרח משמחות. אך מסתבר שאפשר גם אחרת – ישנם מצבים, שבהם תוכלו דווקא להרוויח לא מעט בצורה כזו. למעשה, לקבל כספים שמגיעים לכם, שעל חלקם אולי לא ידעתם בכלל! כמו שאומרים, "ידע הוא כוח". אז בואו נראה כמו נתונים להמחשה. 

 

כמה מוותרים על הכסף

הישראלי הממוצע, שלא מבקר יותר מדי אצל עורך דין מיסוי מקרקעין, משלם לרוב יותר מיסים מכפי שהוא אמור לשלם בפועל. כמה זה יותר? 

  • ממוצע של 1 מיליארד ש"ח בשנה! אגב, אם לא תבקשו זאת בחזרה, לא תקבלו.
  • 3.6 מיליארד ש"ח בשנים 2016-2019 (לגבי אזרחים שאינם חייבים בהגשת דו"ח). האם אפשר לקבל החזרים גם רטרואקטיבית? מסתבר שכן (במקרים מסוימים). 
  • 670 מיליון ש"ח בשנת 2014 (לגבי 380,000 ישראלים שלא הגישו דו"ח להחזר מס). כמה מזה היה שלכם? לא חבל? חבל, אבל יש מה לעשות בנידון. 

 

למה מוותרים על הכסף?

אנשים נמנעים מלקבל כספים שונים שמגיעים להם מהרשויות ממגוון סיבות, בהן

  • חוסר ידע – חוסר מודעות לנושא גביית היתר ולזכויותיהם בכלל. שיחה עם עורך דין מיסוי מקרקעין, עשויה לשנות משמעותית את האופן שבו אתם רואים את הדברים. 
  • האמונה שהרשויות יטפלו בכך – מי שלא מתמצא בעניינים אלה, עשוי לחשוב שאם בוצעה גביית יתר, רשות המיסים למשל בוודאי תתקן זאת בשלב מסוים בעתיד. כנראה באמצעות זיכוי. אז לא – זה לא עובד ככה. הרשות לא מחויבת להחזיר כספי גביית יתר ובפועל לא עושה זאת!  
  • חוסר זמן – בחיים המודרניים העסוקים, למי יש זמן או "ראש פנוי" לכל הבירוקרטיה הזו? עורך דין מיסוי מקרקעין יסייע לכם לטפל בכך במהירות. 
  • המחשבה שאלה סכומים קטנים – פעם גובים יותר מדי ופעם פחות וסך הכל זה לא נורא? מס הכנסה בהחלט ישים לב, למצבים בהם הוא גבה מכם פחות מהדרוש. כלומר, ב"זכויותיו" הוא יטפל היטב. אז מי יטפל בזכויותיכם? 

 

מבחינת מורכבות נושאים אלה, המידע שהזכרנו כאן הוא רק "קצה הקרחון". לכן, בהחלט כדאי להשאיר זאת למקצוענים. אל תוותרו על יועץ משכנתאות או עורך דין, הוצאה כספית זו עשויה להתברר כמשתלמת ביותר, להם יש גם את הניסיון וגם את הידע העדכני בתקנות ובאופן ההתנהלות היעיל ביותר. בשורה התחתונה, מדוע שתשלמו יותר ממה שהחוק מחייב? ומדוע שלא תקבלו בחזרה את מה שנגבה מכם שלא לצורך? התשובה? עורך דין מיסוי מקרקעין.