רישום פלילי על מעשי סדום – כל מה שצריך לדעת

בהתאם לסעיף 347 לחוק העונשין, במקרים של רישום פלילי על מעשי סדום שבוצעו בקטין שגילם צעיר מ-16 או לסירוגין, כאשר מעשים אלו קרו ללא הסכמה או תוך כדי ניצול מסוים כמו למשל כאשר מדובר על מקרים של יחסי מרות, הדבר נחשב לעבירה פלילית לכל דבר ועניין. 

 

שיקולים, רישום פלילי, ענישה ומה שביניהם

כאשר מוחלט העונש על עבירות מין ועל מעשה סדום בפרט, בית המשפט אמור לבחון לעומק את כל הנסיבות אשר קשורות באופן ישיר לביצוע העבירה, זאת בעוד כי בית המשפט אמור לקחת בחשבון גם את נסיבות הנאשם שאינן קשורות באופן ישיר לביצוע העבירה. האם הנאשם הודה במעשיו במלואם ולקח אחריות? האם יש לו עבר פלילי? נוסף על כך, בית המשפט אמור לבחון לעומק את הנזק ממנו המתלוננת או המתלונן סובלים. שיקול נוסף של בית המשפט הוא באשר להמשכיות מול הנאשם לאחר מתן גזר הדין שכן, בית המשפט יבחן האם יש לתת לנאשם הזדמנות לקבל שיקום טיפולי במסגרת תכנית ייעודית לעברייני מין. חשוב מאוד לציין כי הנאשם והמתלונן/ת כאחד זקוקים לשירותיו של עורך דין מוסמך עם התמחות בתחום עבירות המין שכן, רק בהינתן הייעוץ המשפטי הנכון כל צד יוכל להשיג את הייצוג הראוי לו.

 

איך בוחרים עורך דין?

כאמור, אין ספק כי כאשר מדובר על דיון באשר לעבירות מין, רישום פלילי וכל מה שביניהם – כל צד צריך לבחור עורך דין שייצג אותו, כאשר מדובר על החלטה קריטית באשר לגזר הדין, ההשלכות וכן גם אותו רישום פלילי שייערך. אולם, לא תמיד קל לבחור עורך דין שכן, במסגרת העולם התחרותי שבו אנו חיים, קיים מגוון רחב מאוד של עורכי דין שונים עם התמחות בעבירות מין, כך שהבחירה היא קשה ואף גם מסורבלת. אולם, בהינתן סקר שוק מעמיק וחיפוש נרחב ברחבי הרשת, בהחלט תוכלו לבחור את עורך הדין שמתאים לכם ויספק לכם את הייצוג לו אתם ראויים, אם כי תמיד יהיה מומלץ לקרוא בעיון ביקורות והמלצות של לקוחות במסגרת אותו חיפוש.