המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

בישראל יש בעיה קשה של תאונות דרכים רבות. המדינה מנסה להתמודד עם הבעיה בכל דרך אפשרית על מנת להפוך את הדרכים והכבישים לבטוחים יותר וכמובן על מנת שלא ייפגעו יותר אנשים כאשר הם נוהגים בכלי הרכב או הולכים ברגל ממקום למקום. יש מגוון רחב של דרכים ופעולות שהמדינה נוקטת על מנת להילחם בתופעת תאונות הדרכים ועדיין קשה מאד לקבוע האם אלה דרכים יעילות והאם אלה פעולות שבאמת מסייעות בהשגת המטרה. לא תמיד אותן דרכים ושיטות מצליחות לגעת בדיוק בנקודות התורפה של הגורמים לתאונות הדרכים כך שמדובר בדרך ארוכה שעוד צריך לעבור עד שאפשר יהיה להגיד שהדרכים בטוחות יותר ושכמות תאונות הדרכים הולכת ופוחתת בצורה מתמידה ועקבית. אז מה עושים ואיך נלחמים בתאונות הדרכים? התשובה אולי נמצאת אצל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

 

מהו המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?

מדובר בזרוע מנהלתית שפועלת מטעם משרד הבריאות ותפקידה להקדים תרופה למכה, כלומר לבחון מראש את מצבם הבריאותי של אנשים מסוימים על מנת לקבוע אם הם כשירים להיות נהגים ולשבת מאחורי ההגה. תחום נוסף שהמכון עוסק בו הוא אישור והסמכה של כלי רכב לנהגים בעלי מוגבלויות פיזיות. את כל המידע אודות המכון, תחומי הפעילות שלו ודרכי יצירת הקשר או הפנייה אל המכון אפשר למצוא באתר האינטרנט הרשמי של משרד הבריאות. כאשר מתעוררת בעיה כזו או אחרת שיש לה נגיעה לכשירותו של נהג לעלות על הכביש חשוב לפנות אל עורכי דין שעוסקים בתחום זה, כמו למשל taaburalaw.co.il, לקבל ייעוץ מקצועי, אמין ומעודכן ועל פיו לקבל את ההחלטות הרלוונטיות עבור כל מקרה ועבור כל נהג. התחום של תעבורה ובטיחות בדרכים גם מקבל התייחסות שונה ונפרדת בעולם המשפט ועריכת הדין ועורכי דין שעוסקים בתחום יודעים מתי עליהם לפנות אל המכון על מנת לקבל חוות דעת מקצועית.

 

המלחמה הלאומית בתאונות הדרכים

גם עורכי דין שעוסקים בתחומי התעבורה יכולים לסייע במלחמה בתאונות הדרכים. לקוח שכבר מגיע אליהם ודרושה לו העזרה שלהם – כבר הבין בעצמו את החומרה של המעשים שלו או של מישהו אחר ולכן כבר כאן יש מעין למידה אודות המשמעויות וההשלכות של מעשים או פעולות שמבצעים על הכביש, בין אם כנהגים ובין אם כהולכי רגל. יחד עם זאת, יתכן שבשלב הזה זה כבר יהיה מאוחר מדי לתקן נזק שנגרם ולכן מה שבאמת יהיה הכי טוב, בטוח ויעיל זה לנהוג על פי הכללים והחוקים ולא לחרוג מהם. כל עבירת תנועה או תעבורה שמבוצעת בדרכים משפיעה לא רק על מי שביצע אותה אלא גם על אנשים רבים אחרים בכבישים ולכל אדם צריכה להיות האחריות האישית להימנע מעבירות תנועה. הערבות ההדדית דורשת נהיגה על פי כל החוקים והתקנות.