תאונת פגע וברח – כך תשמרו על עצמכם

חדשות לבקרים כולנו שומעים על עוד ועוד מקרים של תאונות וקטל בדרכים. סיטואציות כמו נהגים מסוממים או שיכורים שעולים על הכביש, תאונות בהן מעורבים ילדים צעירים ובני נוער שנוהגים ללא רישיון או על כלי תחבורה מסוכנים, אלה ועוד מעלים את אחוז הנהרגים בשנים האחרונות. בנוסף, נהגים שפוגעים ברכבים אחרים על הכביש וגורמים לתאונות, צריכים לתת את הדין על מעשיהם. תאונת פגע וברח היא חוסר אחריות ומוסריות שיש לגנות. מחובתם של כל הנהגים המעורבים בתאונות דרכים לעצור במהירות האפשרית, לוודא שכל הנפגעים בסדר, ולהחליף מידע.

במקרה של תאונה שהתרחשה באזור הצפון, כשהנהג האשם נמלט מזירת האירוע, יש להתייעץ מיד עם עורך דין פלילי בצפון, כדי להבין איך ניתן להפחית את ההפסדים ולנסות להטיל את האחריות על הנהג האחר בגין מעשיו.

איסוף מידע

כדי לחייב את הנהג האחר ולהטיל עליו את האחריות על מעשיו, תחילה יש לברר מיהו הנהג. השיטה הטובה ביותר לגלות את זהות הנהג היא:

  • לרשום כמה שיותר מידע – מידע זה יסייע לכם בשלבים מאוחרים יותר ולכן כדאי לתעד את האירוע ולרשום את כל מה שקשור אליו.
  • לצלם כמה שיותר תמונות של התאונה.
  • מספר לוחית הרישוי, אפילו חלקי.
  • המקום בו הונפקה לוחית הרישוי.
  • מותג הרכב ושנת ייצור.
  • הדגם והצבע של המכונית.
  • כל סימני זיהוי על המכונית, כגון מדבקות או שקעים.
  • ותיאור של הנהג, כמו למשל מגדר, גובה, משקל, וכן הלאה.

אם יש עדים שראו את התאונה, יש להשיג גם שמם ופרטי ההתקשרות שלהם, או אפילו לנסות לרדוף אחרי הנהג השני על מנת לוודא שהוא יישא באחריות. למרות שזו יכולה להיות השיטה היעילה ביותר לאסוף את המידע שאתם צריכים, היא יכולה גם להתברר כמסוכנת ואף קטלנית.

מומלץ לא לרדוף אחר הנהג הפוגע

מעקב אחר הנהג האשם בתאונת פגע וברח עלול לסכן את הנהג הנפגע ואת רכבו ולהוביל לנזק חמור יותר. חוץ מזה, אם לא תפנו מיד למשטרה, אתם עלולים להיתקל בעיכובים בהגשת תביעת ביטוח.

יצירת קשר עם חברת הביטוח

יש ליידע את חברת הביטוח על המעורבות בתאונת פגע וברח. נציגי החברה ישאלו שאלות רבות, לכן כדאי לוודא שהמידע שאספתם מוכן.

חשוב לזכור שנציגי חברת הביטוח גם שואלים שאלות על מנת לוודא שאכן הייתם מעורבים בתאונה שהנהג הפוגע נמלט מהזירה. נציגי החברות סקפטיים ותמיד מחפשים תביעות הונאה.

איתור מצלמות אבטחה באזור

במקומות ציבוריים רבים יש מצלמות מעקב, לכן יש להקפיד לבדוק אם במקרה מצלמה אחת תיעדה את תאונת הפגע וברח. קטעי וידיאו הם כלי רב עוצמה שיסייע למשטרה למצוא את הנהג השני.

יצירת קשר עם עורך דין פלילי

אנשים רבים אינם מעוניינים לערב עורך דין פלילי לאחר תאונת דרכים, כי הם מאמינים שהתביעה שלהם תטופל מהר יותר אם יתמודד איתה בעצמם. חברות הביטוח אוהבות גישה זו ונציגי החברה ינסו לנצל אתכם בכל צעד.

למתאמי ביטוח יש הכשרה גבוהה לספק לכם את הכיסוי הנמוך ביותר ולהפחית את ערך התביעה שלכם. מומלץ להתייעץ עם עורך דין פלילי בהקדם האפשרי על מנת לשמור על זכויותיכם ועל שווי התביעה שלכם. אל תחכו, כי המתנה עלולה לסכן את התוצאות המשפטיות החיוביות של המקרה שלכם.

לסיכום, במצב של תאונת פגע וברח אין להקל ראש ויש לנקוט בכל האמצעים הנדרשים הן בהיבט של הצד הפוגע והן בהיבט של הצד הנפגע.