יועץ אסטרטגי – מהו ומתי צריך אותו?

אם אתם בעלים של עסק, ארגון או עמותה, ואתם מחפשים לייעל תהליכים, לבנות אסטרטגיה ניהולית נכונה וחכמה בהתאם למטרות הארגוניות של העסק שלכם, יכול מאוד להיות שאתם זקוקים ליועץ אסטרטגי. למעשה, יועץ אסטרטגי מנחה את העבודה, ולא את ביצועה. תפקיד היועץ הוא להנחות מנהלים וצוותי עובדים לבצע משימות בהתאם לתוכנית אסטרטגית. אסטרטגיה היא יצירת מטרות עם קווים מנחים להשגתן, בעוד שטקטיקות הן הכלים שבהם מנהלים ועובדים משתמשים על מנת לבצע את העבודה. יועץ אסטרטגי מספק ייעוץ שמבוסס על מיומנויות וידע מומחים כדי לייעץ למנהלי עסקים מה צריך להתבצע ואיך לבצע את העבודה.

תכנון

יועצים אסטרטגיים חוקרים ומעריכים את הביצועים של עסקים או מחלקות כדי לקבוע את החוזקות, החולשות, ההזדמנויות והאיומים שלהם. התהליך כרוך ברך כלל בקריאת דוחות כספיים והפקתם, שיחות עם אנשי מפתח בארגונים והערכת התחרויות. היועץ עשוי לשוחח עם לקוחות קיימים, פוטנציאליים וספקים. תוכלו להתרשם מתהליך של ייעוץ אסטרטגי באתר gioraeiland.com.

לאחר שהיועץ אסף את המידע הדרוש, הוא יכול לזהות בעיות או הזדמנויות ספציפיות ולפתח תוכניות לפתרונות. לעסקים עשויות להיות כמה אסטרטגיות שניתנות לביצוע על מנת להשיג את המטרות, אבל יועץ אסטרטגי יבחר את האסטרטגיה שיש לה את הסיכוי הגדול ביותר להצלחה, בהתבסס על נתונים אובייקטיביים.

פיתוח טקטי

במקרים רבים, יועצים אסטרטגיים מסייעים בביצוע הצעות לטקטיקות שתומכות באסטרטגיה. בחלק מהחברות, דוח של יועץ שמזהה אסטרטגיות וממליץ על טקטיקות, עשוי להספיק על מנת שהחברה תשתמש בתוכנית. במקרים אחרים, יועץ מביא מספיק ניסיון רב ערך כדי לשלב מומחים מקצועיים נוספים כדי לסייע בביצוע המלצותיו.

בעוד שהיועץ אינו מבצע את העבודה בעצמו, הוא נפגש עם אנשי מפתח, נותן להם משימות, מכשיר אותם ומפקח על עבודתם. כך, לדוגמא, יועץ אסטרטגי עשוי לזהות שהמכירות יורדות מפני שלקוחות אינם מקבלים מוצרים בזמן. הסיבה לכך היא שמחלקת הנהלת החשבונות מעבדת הזמנות במשך פרק זמן ארוך מדי. לאחר מכן, היועץ עשוי לזהות שיטות לקיצור זמן עיבוד החשבוניות.

יועצים אסטרטגיים מאיצים את קבלת ההחלטות, זמן היציאה לשוק או הפחתת עלויות עם פתרונות מוכחים מבלי להתמודד עם הכאב של ניסוי וטעיה.

תמיכה

עם תכנון מפורט לעסק, יועץ נשאר בארגון כדי לפקח, לעקוב ולתמוך ביוזמה החדשה. הוא מוודא שההנהלה והעובדים מסוגלים לבצע את המלצותיו. ליועץ עשויים להיות קשרים בתעשייה, והוא בקיא בשיטות לבצע משימות עם יכולת לזהות בעיות, ולהביא ערך לחברות שמבצעות יוזמות אסטרטגיות חדשות.

אם יועץ מגלה שחברת אופנה מפסידה מכירות בקרב לקוחות, הוא יציע לחברה לכוון את הפרסומים לקהל ממוקד יותר. באמצעות אנשי הקשר שלו בתעשייה, הוא יציע מעצבים ויצרנים שמתמחים באופנה שמיועדת לקהל פרטני ויסייע בניהול משא ומתן על חוזים ופיתוח קידום מכירות לקו החדש.

הובלת ארגונים לחדשנות וצמיחה

היועץ מציע נקודת מבט שמבוססת על עובדות; לא על פוליטיקה או דעות קדומות. העצות שלהם מבוססות על אמיתות שלעתים עשויות לכאוב, אבל מנהיגים נבונים יודעים שהכנות האינטלקטואלית שיועץ אסטרטגי מביא, מניעה חדשנות וצמיחה.

לסיכום, יועץ אסטרטגי יכול לגמרי לסייע לכם לתפוס כיוון נכון בעבור העסק שלכם ולייעל עבורכם תהליכים מסוגים שונים. כן חשוב לבחור באיש מקצוע שיש לו קשר מסוים או זיקה לתחום שבו אתם עוסקים ואתם מתחברים אליו גם ברמה האישית אבל גם ברמה המקצועית. תוכלו למצוא יועץ אסטרטגי על ידי חיפוש פשוט ברשת האינטרנט.