מה חשוב לדעת לפני מעבר דירה ואיך לבחור מיקום מתאים?

אחת ההחלטות היותר מורכבות ומאתגרות שאנחנו לוקחים על עצמנו במהלך החיים היא ההחלטה לעבור דירה. מעבר דירה הופך אפילו מורכב עוד יותר כאשר מעורבים בתמונה ילדים קטנים או אפילו בני נוער שצריכים להעתיק את חייהם ולהשתלב מחדש בחברה. מעבר זה הינו מאתגר לא רק בפן הלוגיסטי, אלא גם מבחינות רבות אחרות ולכן יש לא מעט דברים שצריך לחשוב אליהם לפני שבוחרים מקום כזה או אחר, שכונה כזו או אחרת ואפילו דירה מסוימת. אז הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לכם.

 

לפני רכישה מתייעצים עם מי שצריך

לפני שרוכשים דירה או מקבלים החלטה כל כך חשובה, אפילו אם כבר יש לכם דירה שיש עליה הלוואה, כדאי לפנות לתהליך של ייעוץ משכנתאות כדי להבין איך למחזר את המשכנתא או איך לקחת הלוואה חדשה. מדובר באחת הרכישות הכי משמעותיות בחיים שלכם, אם לא המשמעותית ביותר ולכן אין להקל בזה ראש. ההלוואה צריכה להתאים למגוון של פרמטרים כמו למשל סכום ההון העצמי איתו אתם מגיעים, מצבכם הפיננסי, יכולת ההחזר החודשית שלכם ועוד. בחרו יועץ משכנתאות מומלץ עם שם ומוניטין, התייעצו עם אנשים שאתם מכירים ורק אז תוכלו לקבל החלטות לכאן או לכאן.

 

מסגרות חינוכיות תרבות אוכלוסיה ומה שביניהם

לפני שאתם בוחרים לאיזו עיר לעבור ולאיזו שכונה לעבור, שווה לעשות סוג של מחקר שוק. בשלב הראשון תוכלו לדבר עם אנשים שמתגוררים באזורים שונים בארץ, בהתאם לאזור אליו אתם רוצים לעבור. למשל, אם אתם מעוניינים לעבור לשרון, תוכלו להצטרף לקבוצת פייסבוק של אמהות המתגוררות באזור זה ולברר על כמה שכונות במקביל. תוכלו לעשות שימוש בשעות אחר הצהריים, עדיף בלי הילדים כדי שתוכלו לשים לב לכל מה שחשוב לכם ולראות מי האנשים שגרים באותו אזור, אילו חוגים יש אחר הצהריים, לשאול הורים לגבי המסגרות החינוכיות כמו גנים פרטיים, גני עירייה, בתי ספר ועוד. את התהליך הזה כדאי לעשות עם 2-3 שכונות כדי שתהיו קצת יותר מגובשים.

 

נגישות לעבודה

זה שאתם עוברים דירה, לא אומר שאתם גם עוברים עבודה, או שכן? בכל מקרה, כך או כך, אתם צריכים לבדוק כל מיני דברים שקשורים למקום העבודה שלכם. במידה ואתם מתכננים להגיע למקום העבודה שלכם עם רכב, בדקו אילו כבישים יובילו אתכם בצורה הכי מהירה ושימו לב גם לשעות שבהן כדאי לצאת מהבית בבוקר ולחזור הביתה. במידה ואתם מתכננים להגיע עם תחבורה ציבורית, בדקו באילו תחנות עליכם לעבור, האם כדאי לכם להגיע ולחזור עם אוטובוס או רכבת וכדומה. יכול להיות שבכלל שווה לכם לנצל את הזמן ולעשות את הדרך עם אופניים.

 

התאמת הדירה לצרכים שלכם

חשוב להכיר בעובדה שגם אם מצאתם את השכונה המושלמת, לא בטוח שתמצאו את הדירה המושלמת כל כך מהר ולפעמים יש משפחות שמוצאות את עצמן צריכות להתפשר. למשל, יכול להיות שמצאתם מקום עם בתי ספר מעולים עבור הילדים, אבל הדירות שיש באותה שכונה לא מספיק גדולות עבור הצרכים שלכם. לכן, כן כדאי לעשות סוג של רשימת צרכים, להבין מה חשוב לכם בדירה שאתם מחפשים ולפי זה לחפש. למשל, אם חניה, מעלית וסופרמרקט מתחת לבית הם דברים שאתם לא מוכנים לוותר עליהם, החיפוש צריך להיעשות בהתאם. לכל משפחה יש את הצרכים שלה והם קשורים הרבה פעמים לאורח החיים, להרגלים שלנו ולגילאי הילדים.