היתרונות הבריאותיים של אכילת ירקות

כאשר מדברים על היתרונות הבריאותיים של אכילת ירקות והשבועי של כל אחד זה מיד מקושר לנושא של שמירה על הבריאות ועל התפקוד התקין של הגוף. מהסיבה הזאת הורים נותנים לילדים שלהם לאכול ירקות מכל הסוגים כבר בגיל צעיר ויש בישראל מודעות גבוהה מאד לנושא של שמירה על הגוף ועל הבריאות. לכל סוג של ירקות יש את היתרונות שלו וחשוב להכיר את הערכים התזונתיים של סוגי הירקות השונים על מנת לדעת איך יהיה הכי נכון וכדאי לשלב אותם בתפריט. יש ירקות שאוכלים אותם טריים ככה כמו שהם ויש כאלה שצריך לעבד אותם או לבשל לפני שהם ניתנים לאכילה. לשם כך צריך גם לדעת איך שיטות הבישול וההכנה השונות משפיעות על הערכים התזונתיים על מנת לדעת איך יהיה הכי נכון לבשל או להכין כל סוג של ירק.

 

מה היתרונות הבריאותיים של אכילת ירקות?

באופן כללי חשוב להבין שלא משנה איזה סוג של ירק אוהבים – חשוב מאד לאכול ממנו לא מעט. המלפפונים למשל, עשירים בסיבים תזונתיים ובוויטמינים. בעגבנייה, כמו גם בעגבניות שרי יש ליקופן שידוע שתורם מאד לבריאות. בגזר יש מרכיב שנקרא קרוטן והוא תורם לחיזוק העור ולהגנה מפני השמן ועוד. כאשר מזמינים פירות וירקות מהחקלאי למשל, אפשר להיות בטוחים שהם יהיו טריים וטובים ככל האפשר ולכן הם אלה שהכי יתרמו לבריאות על בסיס קבוע. על מנת שהירקות אכן יהיו עם מירב הערכים התזונתיים שלהם חשוב לאכול אותם טריים או מאודים, מה ששומר על הערכים התזונתיים שלפעמים הולכים לאיבוד בצורות כאלה ואחרות של בישול, כתלות בכל ירק בנפרד. חשוב להכיר את המקומות שבהם מצויים הערכים התזונתיים בכל ירק וירק בנפרד – בקליפה, בגוף הירק או אפילו בגרעינים. כך אפשר לדעת איך יהיה הכי נכון לאכול בלי לפספס מהבריאות שאפשר לקבל מהירקות.

 

החשיבות של אכילת ירקות על בסיס קבוע

כאמור, לכל ירק יש את היתרונות התזונתיים שלו ומסיבה זו יש המלצה גורפת מטעמם של אנשי מקצוע לאכול כמה שיותר ירקות ולגוון בין הסוגים השונים שאוכלים. מי שלא יאכל ירקות (וגם פירות) עלול למצוא את עצמו חולה לעיתים קרובות, עייף מאד וחש תחושות של כבדות וחוסר תפקוד. גם מצב הרוח שלו יהיה ירוד ובאופן כללי הוא יהיה במצב לא טוב בכלל. ברגע שהוא ילמד לשלב פירות וירקות בתפריט שלו, כאלה שהם טריים ואיכותיים ומזמינים אותם מספק אמין – התחושה תהיה טובה, מצב הרוח יהיה מרומם ואפשר יהיה להרגיש שהגוף מתפקד כמו שצריך. רק כך אפשר לדאוג לגוף ולא להגיע למצב של חולשה או חולי ולא בכדי מדובר בהמלצה גורפת מצדם של לא מעט אנשי מקצוע – רופאים, דיאטנים, תזונאים ועוד.