כמה שנים חי חתול? 

כאשר אתם שואלים כמה שנים חי חתול, חשוב להדגיש כי הדבר עשוי להשתנות בהתאם לאורח חייו, זאת בעוד כי קיימים עוד הרבה מאוד פרמטרים חשובים המשפיעים על הנושא. אז כמה שנים חי חתול בפועל, מה עשוי להשפיע על כך ומה עוד עליכם לדעת על נושא זה? במהלך כתבה זו תוכלו למצוא את כל התשובות. 

 

תוחלת החיים של חתולים או כמה שנים חי חתול

בעת בה אתם שואלים כמה שנים חי חתול, חשוב מאוד לציין כי קיימים מספר משתנים אשר עשויים להשפיע. ככלל, תוחלת החיים הממוצעת של חתול בית היא 16-18, בעוד כי חייהם של חתולי רחוב בדרך כלל יהיו קצרים הרבה יותר שכן (הרי מי לא ראה לפתע חתול מת כשהלך ברחוב), לא תמיד לחתולי רחוב יש גישה למזון ראוי, הם חשופים להרבה מאוד סיכונים שונים ואינם מטופלים רפואית כמו שחתול אמור להיות מטופל. 

 

איך אפשר לשמור על אורח חיים נכון כאשר מדובר על חתול ביתי?

 כאשר אתם תוהים כמה שנים חי חתול, חשוב לציין כי קיימים מספר דברים שתוכלו לעשות על מנת לשמור על אורח חיים בריא ככל הניתן עבור החתול שלכם, מה שעשוי לתרום לו לחיים ארוכים יחסית:

  • תזונה בריאה – הקפידו לתת לחתול שלכם אך ורק את המזון לו הוא זקוק בייעוץ של הוטרינר שלכם, ולמתן צריכת חטיפים או מזונות אחרים שאינם חיוניים עבורו לרמת צריכה מינימלית ככל הניתן.

  • פעילות גופנית – גם במקרים בהם מאכילים אותם כראוי, חתולי בית עשויים להשמין. לפיכך, חשוב מאוד לוודא כי החתול שלכם הוא פעיל, לשחק איתו מעת לעת ולדאוג לו למשחקים שיוכלו להעסיק אותו ולאפשר לו פורקן אנרגטי.

 

סיכום

אורח החיים הממוצע של חתולים הוא בדרך כלל בין 16-18, אך הוא אינו וודאי שכן – קיימים הרבה מאוד פרמטרים שעשויים להשפיע עליו. אולם, בהינתן מעקב אחר הטיפים שציינו פה בהחלט תוכלו להעלות את הסיכויים שהחתול שלכם יחיה חיים ארוכים.