מכון בדיקות פרטי יתרונות

אין ספק שעולם הרפואה הוא אחד מהעולמות החשובים והקריטיים ביותר בעולם כולו. לא סתם, לימודי הרפואה נחשבים ללימודים הקשים ביותר, בשל העובדה שתפקידו של רופא הוא אחד התפקידים הנעלים והמשמעותיים ביותר בחברה שלנו כיום. למרבה הצער, המצב של הרפואה הציבורית במדינת ישראל הוא למצב מרקיע שחקים. התורים בבתי החולים ובמרפאות הם תורים בלתי נגמרים, מיטות הניתוחים מלאים, ויש לחכות זמן רק כדי להשיג תור לניתוח שכזה, וככלל, ההרגשה הרווחת הינה שהרפואה הציבורית נמצאת על סף קריסה של ממש, לאור כל העומס והלחץ הגדולים שמערכת זו חוזרת. זו בדיוק הסיבה לכך שישראלים רבים כיום, בוחרים לגשת לטיפול של מכון בדיקות פרטי. מכוני הבדיקות הפרטיים, נעשו יותר ויותר פופולאריים בשנים האחרונות במדינת ישראל וככלל. בשורות הקרובות, ננסה להבין מה הם היתרונות השונים של מכוני הבדיקות הפרטיים על מכוני הבדיקות הציבוריים.

בתור התחלה – מה זה מכוני בדיקות פרטיים

מכוני בדיקות פרטיים, הם מכונים רפואיים, הדומים למרפאות או למחלקות ניתוח שכולנו מכירים, אך השונים ביניהם, הוא שמכוני הבדיקות הפרטיים אינם ממומנים על ידי המדינה, וכך גם הביטוח לרוב אינו מכסה טיפולים ובדיקות כאלה. בשורה תחתונה – המכונים הפרטיים הם יקרים יותר, והם בדרך כלל פונים לקהל עשיר ומבוסס יותר. במכוני בדיקות פרטיים, ניתן לעשות את כל הבדיקות הרפואיות הקיימות – החל מניתוחים רפואיים, ניתוחים פלסטיים, סיטי לב, וכיוצא בזאת.

אלו הם היתרונות השונים של מכוני הבדיקות הפרטיים

  • תורי ההמתנה למכוני הבדיקות הפרטיים קצרים בצורה משמעותית
  • ניתן לבחור באופן אישי את הרופא שייטפל בנו
  • הרופאים ברפואה הפרטית נחשבים לרוב לאיכותיים יותר
  • כיום, ביטוחים מסוימים מכסים טיפול של מכון בדיקות פרטי בסיטואציות רבות

איך לבחור מכון בדיקות?

בין אם אתם בוחרים מכון בדיקות באופן פרטי, ובין אם יש לכם הפניה וטופס 17 לביצוע הבדיקה דרך קופת החולים ואתם מחפשים מכון שמכבד את הטפסים שלכם, יש כמה דגשים שכדאי שינחו אתכם בתהליך הבחירה שלכם. ראשית כל, חשוב לבדוק שהמכון שאתם בוחרים אכן מבצע את הבדיקה או את הבדיקות הרלוונטיות. לפעמים יש מכונים שמבצעים רק בדיקה אחת או שתיים באופן ספיציפי. שנית כל, כדאי לבדוק באיזה אופן מתבצעת הבדיקה ובאמצעות איזה מכשיר. שווה לשאול מי הצוות הרפואי שמעביר את הבדיקה ותוך כמה זמן אתם מקבלים את התוצאה. כדאי גם לבקש המלצות דרך אנשים שאתם מכירים ולראות האם המכון הספיציפי הזה, אכן מומלץ. דבר נוסף שכדאי לבחון אותו הוא הזמינות, שכן אם יש תורים מאוד רחוקים, ואם צריכים לבצע את הבדיקה באופן שאינו סובל דיחוי, יכול מאוד להיות ששווה לכם לבחון מכון אחר.