אקזמה חמורה

כאשר מדברים על אקזמה מתכוונים בעצם לשם כולל של כמה וכמה בעיות ומחלות שקשורות בעור. העור הוא הקליפה של הגוף וככזה הוא מה שבא במגע עם האוויר ועם הסביבה החיצונית כל הזמן, ללא הפסקה. במציאות לא פשוטה של תעשייה מרובה ושל זיהום אוויר גבוה כמעט בכל מקום תופעות אלה יכולות לגרום לבעיות ולתופעות כאלה ואחרות בעור וצריך להכיר את הבעיות האלה על מנת לדעת אל מי צריך לפנות כדי לחפש הקלה או מזור. גם לתופעות העור שנמנות בקבוצת האקזמה יש דרגות שונות של חומרה וכמובן שכל אדם חווה את הביטויים החיצוניים אחרת. חשוב מאד לאבחן את הבעיה הספציפית על מנת שיימצא הפתרון והמענה הטוב ביותר עבור כל מטופל ועבור כל בעיה.

 

איך יודעים על טיפולים באקזמה?

לא צריך לחכות עד שהאקזמה תהיה חמורה על מנת לטפל בה. ברגע שמתחילים לחוש גירוי או גרד חשוב מאד לפנות לרופא עור או למי שמתמחה באבחון וטיפול של בעיות בעור על מנת שיבין בדיוק במה מדובר וימליץ על הטיפול הטוב ביותר והמתאים לנסיבות. דבר נוסף שנפוץ ומקובל לעשות כיום הוא לקרוא מידע ברשת האינטרנט על מנת להבין בדיוק במה מדובר, מה גורם לכך ומה ההשלכות לעתיד. חשוב לבחור מקור מידע מהימן ומקצועי ככל האפשר כמו אתר האינטרנט atopic-d.org למשל. כאן אפשר להבין מה זה בכלל אקזמה, לזהות סוג כזה או אחר של הנגעים שחווים בעור, אילו טיפולים קיימים ונפוצים כיום ואיך לבחור את הדרך הנכונה לטיפול. דבר נוסף ולא פחות חשוב הוא האבחון המדויק של סוג התופעה העורית, מה שיקל על מציאת הפתרון הטוב ביותר שיתאים למטופל הספציפי ולמצב הנגעים שהוא רואה או חווה. לאחר שקוראים מידע רפואי מדויק ומקצועי קל יותר לקבל החלטה בנוגע להמשך הטיפול.

 

החשיבות של טיפול באקזמה

הבעיה בסוגי האקזמה השונים היא שמדובר בנגעים שגורמים לגירוי ולגרד ואם אכן מגרדים אותם הם עלולים להחמיר. אם יהיה זה ילד קטן או אפילו פעוט שיגרד את העור הוא עלול לפצוע את עצמו ולגרום לפצעים של ממש. מכאן שחשוב מאד שלא להתעכב עם האבחון והפנייה לטיפול על מנת שהמצב לא יחמיר. ארגז הכלים הן הרפואי והן האלטרנטיבי מלא במגוון רחב של אפשרויות טיפול או הקלה ולכן לא כדאי להמתין ולהמשיך לסבול. אין שום סיבה לסבול מגרד שילך ויחמיר ללא טיפול וכמובן ישפיע לרעה על שגרת היומיום של מי שחווה אותו. ברגע שמאבחנים ומוצאים את הטיפול המתאים אין ספק שחשים הקלה גדולה בזכות הידיעה שעכשיו יהיה קל יותר לשאת את הגירודים או שהם יפחתו בצורה משמעותית. מכאן החשיבות לגשת לטיפול ללא עיכוב או דיחוי.