פורפורה

פורפורה היא מחלה של כלי הדם והיא מאופיינת בנגעים אדומים גדולים שנראים כלפי חוץ על העור. ברגע הראשון הנגעים נראים מבהילים ומפחידים מאד, בעיקר אם מדובר בילדים שהמחלה מתפרצת אצלם. יחד עם זאת, לאחר שמבינים שמדובר בפורפורה ברוב המקרים אפשר להירגע ולאחר שנפגשים עם רופא בעל התמחות במחלות כלי דם אפשר לשמוע ממנו דברים הרבה יותר מרגיעים. כיום מכיר עולם הרפואה לא מעט מחלות של כלי דם וחשוב להכיר אותן, ולו על מנת שלא להיבהל במידה ונתקלים באחד מהתסמינים שלהן. לכל מחלה יש את הדרכים הנכונות והטובות ביותר להתמודד איתה או לרפא לחלוטין ודרכים אלה צריכות להיות מותאמות אישית עבור כל מטופל ומטופל על פי דרגת החומרה של המחלה, הגיל שלו והחוסן הנפשי. רופא מומחה הוא הכתובת כדי למצוא את דרך הטיפול הכי טובה.

 

להתמודד נכון עם פורפורה

התסמין הראשי, כאמור של הפורפורה הוא נגעים אדומים שמתפשטים על העור. למרות שהנגעים נחשבים למאפיין די נפוץ הרי שחשוב לדעת שאפשר לראות את הנגעים גם במפרקים ולקחת בחשבון שייתכן שבזה מדובר. עולם הרפואה לא מכיר עדיין את מה שגורם להתפרצות הנגעים ויש סברה בקרב הקהילה הרפואית על כך שיתכן ומדובר במחלה אוטואימונית, כלומר מחלה שבה הגוף תוקף את עצמו (בדומה למחלות שנגרמות בשל מערכת חיסונית חלשה). כמו בכל נושא אחר גם כאן יש חשיבות גבוהה לידע מוקדם וחשוב לקבל אותו באתר אינטרנט מקצועי כמו amarilyo.com שמתעדכן עם הזמן ומאפשר לכל אחד לקרוא אודות המחלה, להבין בדיוק מתי צריך לגשת לרופא במהירות וכמובן מציף מידע חשוב לקהל הרחב. באופן כללי אפשר לומר שהתחום של מחלות דם הוא תחום רחב ומגוון ומחלת הפורפורה היא רק אחת מהמחלות המוכרות כיום אך ללא ספק כל פיסת מידע שאפשר לקבל יכולה גם להרגיע את הנפש וגם לתת הרבה כוח למי שחווה את התסמינים של המחלה.

 

לחיות טוב עם פורפורה

הדבר החשוב ביותר לדעת על מנת להיות שקטים ורגועים בנוגע לבריאות הכללית הוא שהפורפורה אינה מחלה ממארת ואין בה כדי סכנה של ממש לחיי אדם. לאחר שמכירים את הנגעים ויודעים לזהות אותם אפשר לחיות עם המחלה ורופא מומחה למחלות כלי דם יהיה איש המקצוע הנכון ללוות את אותו אדם שחולה במחלה ולהציע את הפתרונות המתאימים והדרושים. יש מי שיוצע לו טיפול תרופתי שימנע את הופעת הנגעים ויש מי שהנגעים יתפרצו אצלו פעם אחת וזהו. יש אנשים, בוגרים וילדים כאחד שהמחלה מתפרצת אצלם בצורה כרונית ויש כאלה שמדי פעם חווים את הנגעים ללא הכנה מוקדמת והם לא יכולים לדעת מתי תהיה הפעם הבאה שזה יקרה או מה תהיה העוצמה הפעם.