חוסר מוטיבציה

חוסר מוטיבציה הוא מצב שיכול להיות מוכר ורווח בקרב כל אדם, ללא קשר לגיל שלו ולעיסוק השגרתי והיומיומי שלו. יש מי שמקשרים את חוסר המוטיבציה לעצלנות אך לא תמיד זה מה שבאמת קורה. יותר נכון לקשר את חוסר המוטיבציה למצב רוח כללי ירוד, לדיכאון או לתופעות נוספות אשר בגינן התחושה הכללית הטובה, החיובית והאופטימית אינה מנת חלקו של אותו אדם. נשאלת השאלה – איך מזהים ואיך יודעים שבאמת בזה מדובר. באופן כללי אפשר לראות חוסר מוטיבציה בכל פעולה שאותו אדם אמור לבצע במהלך השגרה שלו ולא בהכרח יהיה הבדל בין פעולות שהוא צריך לבצע לבין כאלה שהוא אמור לעשות למען רווחתו האישית או הנפשית. חשוב לשים לב שהמצב בהחלט יכול לגרור אחריו תופעות לא רצויות כמו אלה שהוזכרו ולכן חשוב מאד לשים לכך לב ולטפל בהתאם.

 

איך הכי נכון לטפל בחוסר מוטיבציה?

כאמור, חשוב מאד גם לדעת לזהות את חוסר המוטיבציה וגם לטפל בו בצורה שתהיה מותאמת אישית למי שסובל ממנו, בעיקר על מנת למנוע החמרה של המצב האישי והנפשי. הטיפול צריך להיות בפן הנפשי והרגשי, אפשר גם לבחון את המצב המנטלי של אותו אדם וכך לקבל את ההחלטות בנוגע לטיפול שיהיה הכי נכון ומתאים עבורו. באתר האינטרנט azo.co.il למשל, אפשר למצוא מידע רב על הטיפול באמצעות פרחי באך אשר מוכיח את עצמו לא אחת ובהחלט אפשר לראות תוצאות בנושאים כמו חוסר מוטיבציה. ברגע שיודעים שזה באמת מה שקורה אפשר וכדאי למצוא את המטפל שיהיה הכי נכון לבצע את הטיפול, את האבחון ואת הרקיחה של מיצויי הצמחים והפרחים שיקלו על אותו אדם וישפרו את המצב שלו כמה שיותר. מדובר ברקיחה מותאמת אישית ממיצוי של פרחים ייחודיים בעלי סגולות מרפא ולא מעט אנשים מדווחים על שיפור במצב שאובחן בזכות השימוש ברקיחה זו של פרחי באך.

 

החשיבות של האבחון והטיפול המהירים

אין ספק שלא מומלץ להמתין וללא קשר לגילו של אותו אדם – חשוב מאד לאבחן כמה שיותר מהר ולהציע עבורו את הטיפול הכי טוב שאפשר. כך המצב לא יחמיר ואפשר יהיה להחזיר אותו לשגרת החיים הרגילה שלו כמה שיותר מהר ובצורה הכי טובה שגם תתאים לו אישית. יש כיום טיפולים בפרחי באך שמתאימים לילדים ובני נוער, כמו גם למבוגרים שסובלים מדיכאון ואחד התסמינים שהם חווים הוא חוסר מוטיבציה – לקום בבוקר, לעמוד בקשר עם אנשים או בני משפחה, לבצע את המוטל עליהם וחשוב מאד – לטפל במי שנתמך על ידיהם – ילדים צעירים, תינוקות, אנשים חולים ואפילו חיות מחמד. המטרה היא להחזיר לאותו אדם את שמחת החיים ויש לזה חשיבות גבוהה מאד ומכאן הצורך בטיפול.