מה מותר לכלבים לאכול ומה אסור?

כלב הוא ללא ספק החבר הטוב ביותר של האדם. בסופו של דבר – היצור הקטן הזה משב לנו כל כך הרבה אושר, שמחה, ומשמעות לחיים. אחת הסוגיות שעולות לרוב אצל אנשים שמגדלים ומחזיקים בידם כלבים, היא סוגיית המזון הפוטנציאלי של הכלבים. כל מי שגידל כלב יודע – כלבים תמיד רעבים, הם תמיד ידחפו את האף שלהם לצלחת שלנו, ולמעשה, בחיים לא ניתקל בסירוב של הכלבים שלנו לאכול משהו. בשורות הקרובות, ריכזנו לכם מידע חשוב ורלוונטי לגבי מזון לכלבים, מה מותר לכלבים לאכול, מה אסור לכלבים לאכול, ומה הסכנות שבאוכל מסוים לכלבים.

הטיפ הכי חשוב – אם יש התלבטות מה מותר לכלבים אז אין התלבטות

בדומה לתחומים רבים בחיים, כאשר ישנה התלבטות לגבי סוג מסוים של מזון לכלבים אנחנו ממליצים לכם פשוט לא לתת לכלב שלכם לאכול מהדבר הזה. דברים מסוימים יכולים להזיק מאוד ולפגוע בכלבים, ועל כן, במידה שאתם לא יודעים בוודאות האם מדובר על מזון תקין לכלבים, היינו מציעים לכם פשוט לוותר עליו.

למה לא ניתן להאכיל כלבים בכל סוג של מזון שבני אדם אוכלים?

אנשים רבים שאנחנו פוגשים לא מצליחים להבין למה לא ניתן לשתף את הכלב שלנו בכל סוגי המזון שאנחנו אוכלים. עבור אותם אנשים, הדבר לא מובן, שכן בסופו של דבר מדובר על מזון בריא ואיכותי שאנחנו אוכלים בעצמנו. אולם, עלינו לזכור ולהבין שכלבים הם לא בני אדם, ואחד הדברים הגדולים שמבדילים כלבים ובני אדם זה מערכת העיכול. מערכת העיכול של כלבים שונה מאוד בתפקודה ממערכת העיכול של בני אדם, ועל כן, סוגי מזון מסוימים אשר מתעכלים אצל בני אדם, פשוט לא יתעכל אצל כלבים.

טיפים שיעזרו לכם לבחור את מזון הכלבים הכי טוב ומתאים לכלב שלכם

כמו שלנו בני האדם לא כל מזון מתאים, ככה גם אצל הכלבים שלנו. לכן, כדי שתוכלו להתאים עבור הכלב שלכם את המזון הטוב ביותר עבורו, יש כמה דברים שכדאי לשים אליהם לב. דבר ראשון, יש להתאים את האוכל לכלב שלכם לפי הגיל שלו. כלומר, אם הוא גור, בחרו מזון שמתאים לגורים ואם הוא בוגר יותר, אז מזון שמתאים לכלבים יותר בוגרים. אם הכלב שלכם רגיש בעור או במערכת העיכול, כדי לרכוש לו מזון מיוחד. לפעמים מזון היפואלרגני עושה פלאים לכלבים ומונע מהם את כל הבעיות כמו גירודים, הקאות, שלשולים וכדומה. דבר נוסף שאתם יכולים לעשות הוא להתייעץ עם הוטרינר שלכם לגבי סוג המזון שהוא ממליץ עבור הכלב שלכם. למשל, שמדובר בכלבים גזעיים, הרבה פעמים מומלץ לאמץ סוג מסוים של מזון. בכל אופן, זה גם הרבה עניין של ניסוי וטעיה עד שמבינים מה הכי טוב לכלב שלנו.