סרטן השד

בשנים האחרונות עלתה מאד המודעות של נשים וגברים כאחד לגילוי מוקדם של סרטן השד. מדובר באחת מהמחלות האונקולוגיות שבהחלט אפשר להירפא ממנה לחלוטין כל עוד הגילוי מתבצע מספיק מוקדם. יש כמה וכמה דרכים לטפל במחלה ואפילו יש פעולות מניעתיות שמומלץ לבצע על מנת להפחית את הסיכון למחלה. חודש אוקטובר מדי שנה מוקדש להעלאת המודעות בקרב הציבור הרחב וניסיון לגרום לכמה שיותר נשים לגשת להיבדק אצל רופא או רופאה על מנת לוודא שאין להן את התסמינים של המחלה. בנוסף לכך בשנים האחרונות אפשר לפנות לרופא המשפחה ולבקש בדיקת דם שהיא בדיקת סקר להימצאותו של גן מסוים אשר כנראה אחראי על התפתחות התאים הסרטניים של סרטן השד ולבדיקת הדם מופנות נשים ממוצא מסוים על פי התוויות שהוגדרו מראש על ידי רופאים מהתחום.

 

מה צריך לדעת על סרטן השד?

יש כמה דברים שאנשים פחות יודעים על סרטן השד. ראשית, מדובר במחלה שיכולה לתקוף נשים וגברים כאחד וזהו בהחלט נתון פחות ידוע או מוכר בקרב האוכלוסייה הכללית. דבר נוסף שנמצא פחות בתודעה הוא שיש גם טיפולים טבעיים למחלות הסרטן ולא תמיד חייבים לעבור טיפולים רפואיים בלבד. בפורטל הבריאות naturalvision.co.il אפשר להתוודע למידע רחב ועשיר אודות הטיפולים הטבעיים במחלת סרטן השד וסוגים שונים אחרים של מחלות אונקולוגיות. יש מי שהטיפול הטבעי משפר את החוסן המנטלי שלו, מה שמאפשר לו להיות חזק יותר ולהילחם בסרטן טוב יותר, ויש מי שהטיפול הטבעי מעלה אצלו את סיכויי ההצלחה להירפא מהסרטן. מסיבות אלה כדאי לכל הפחות להכיר את הטיפולים הטבעיים ולדעת שהם קיימים. כך אפשר לקחת אותם בחשבון כחלק מבניית תוכנית הטיפולים שכל חולה מבצע עבור עצמו ביחד עם אנשי הרפואה המקצועיים שנותנים את ההמלצות שלהם למצב הרפואי האישי שלו.

 

מהם אותם טיפולים טבעיים בסרטן?

כשם שיש לא מעט טיפולים רפואיים למחלות הסרטן – כך גם הטיפולים הטבעיים הם מגוונים ואפשר לבחור מתוכם. חלקם מבוסס על התאמת תפריט תזונה אישי למטופל, רקיחת תרופות טבעיות שמקורן בצמחי מרפא בעלי סגולות ריפוי או הקלה על כאבים, קביעת תרגילים גופניים לאימון כך שהגוף יהיה חזק וחסון יותר וכך יוכל להתמודד טוב יותר עם הטיפולים והמחלות ועוד. חשוב מאד להבין שבדומה לטיפול הרפואי או התרופתי – גם טיפול טבעי צריך להיקבע באופן אישי עבור כל מטופל ומטופל בנפרד על בסיס המצב האישי שלו, מצב התקדמות המחלה שלו, קצב ההתפשטות של התאים הסרטניים וכמובן האישיות הייחודית שלו. חשוב להבין שהמחלה פוגעת מאד בחוסן הנפשי והמנטלי ולכן חיזוק של תכונות אלה יכולה לתרום רבות לחוזק הפיזי של הגוף ובכך לעזור לו להתגבר על המחלה ולהילחם בה בצורה טובה יותר.