ערכות מדע לילדים שאתם פשוט חייבים להכיר

החופש הגדול מגיע, ואיתו גם הצורך העז להעסיק את הילדים הקטנים שלנו, ולשמור עליהם עם תעסוקה כל הזמן. אם תשאלו הורה לילדים, יש צמד מילים שמפחידות הורים לילדים צעירים בכל קיץ, שנקראות "אני משועמם". הורים רבים לילדים, מחפשים בנרות דרך יצירתית לבלות עם הילדים שלהם, דרך שגם לא תעלה הרבה כסף מצד אחד, אך גם תעסיק ותספק את הילדים שלהם, ואולי אפילו תספק איזה ערך מוסף חינוכי ולימודי לילדים שלהם מצד שני. מצאנו בשבילכם את ההפעלה הטובה ביותר לילדים, הפעלה שלא מהווה תעסוקה נהדרת לכם ולילדים שלכם, אלא מדובר על הפעלה לימודית של ממש, ואנחנו כמובן מדברים על ערכות מדע לילדים.

בתור התחלה – מה זה ערכת מדע לילדים?

ערכות המדע שלנו לילדים, מהוות את השילוב המושלם בעינינו בין בילוי מושלם, חוויתי, וכיפי – כזה שכל ילד עשוי להנות ממנו, לבין חוויה לימודית של ממש, העוסקת בתחומים לימודיים שעוד עשויים לפגוש את הילדים שלנו בבתי הספר בשלבים מאוחרים יותר בחיים. ערכות המדע של מדען נולד, הן ערכות שדוגלות בשיטה של "עשה זאת בעצמך", כלומר, הילד או הילדה שלכם אמור להצליח להעביר את עצמו תהליך לימודי של ממש, ובעצמו לגמרי, דרך התמודדות טבעית עם הערכה המדעית ועם הסוגייה המדעית שכל ערכה כזו טומנת לה.

כיצד ערכות מדע לילדים עובדות?

ערכות המדע שלנו עובדות בצורה הבאה- כל ערכה מכילה לרוב עקרון או נושא מדעי אחר, שהערכה הספציפית מלמדת עליו. דרך פעולות פשוטות שהילד שלנו צריך לעשות, זאת לדוגמת ערבוב של מספר חומרים, וכיוצא בזאת – הילדים מצליחים ללמוד על עקרונות מדעים, כיצד הם עובדים, והכי חשוב – הם רואים את זה קורה בעיניים שלהם ממש.

מה היתרונות של ערכות מדע?

לערכות מדע עבור ילדים יש כמה יתרונות ברורים. קודם כל הן מפתחות מאוד את היצירתיות ואת הדמיון של הילדים שלנו. הן מעודדות סקרנות, גורמות להן לחשוב בצורה שונה, מה שנקרא מחוץ לקופסא.

אילו סוגים של ערכות קיימים?

ובכן, קיימים המון סוגים של ערכות מדע כמו למשל ערכות המכילות כל מיני ניסויים יחד עם כלי מעבדה, חוברות הדרכה שמאפשרות לילדים בבית לעשות ניסויים בעצמם או בהדרכה של אדם מבוגר. יש גם קופסאות ניסויים שכוללות בתוכן חומצות ובסיסים שזו בעצם סוג של חוויה שאותה הילדים שלנו יכולים לחוות דרך הידיים שלהם. יש גם ערכת סבונים בצבעים, ערכת שלג צבעוני, ערכת מדבקות בנושא של חלל, ערכת חמשת החושים, ערכה באמצעותה ניתן להכין ספגטי בבישול מולקולרי, ערכת מעבדה ועוד…

כעת, כל שנותר לכם הוא לבחור את הערכות שהכי מתאימות לכם ולילדים שלכם. הערכות זמינות ונגישות לכם ברשת האינטרנט…