לא רק כסף – עבודות עם המון משמעות

כולנו צריכים להתפרנס, עם העובדה הזו אי אפשר להתווכח. אנחנו משלמים בכל חודש שכר דירה או משכנתא, משלמים הוצאות רכב, רוכשים מזון ומים, משלמים חשבונות והרשימה הזו היא רק הקצה של הקצה של הקרחון. כדי להתקיים אנחנו צריכים לעבוד. העניין הוא שמחקרים רבים מראים כי כאשר העבודה שלנו גורמת לנו לסיפוק, אנחנו מאושרים יותר, אנחנו מרגישים גאים בעצמנו, אנחנו מממשים את האני עצמי שלנו בצורה הטובה ביותר. הנה כמה משרות ששווה לחשוב עליהן שהן לא רק כסף אלא גם עם משמעות.

 

עבודה בפנימיות

בין אם אתם סטודנטים שמחפשים עבודה זמנית, ובין אם אתם רוצים לתרום מעצמכם ממש גם בגיל הבוגר, גישוש במודעות, נוער בסיכון דרושים יחשוף אתכם להמון סוגים של משרות. ברחבי הארץ פזורות המון פנימיות ובפנימיות האלה יש בני נוער שצריכים אתכם. הם צריכים מבוגר אחד שיאמין בהם, כי הבית שלהם, פשוט מתפורר. אז תחשבו על זה ותוכלו גם להרוויח כסף וגם לעשות משהו עם משמעות.

 

מיילדת בחדר לידה

מה יכול להיות יותר מספק מלעזור לאישה להביא את הילד שלה לעולם. מדובר באחת המשרות העוצמתיות, המרגשות והמופלאות שקיימות בארסנל המשרות העולמי. אם את מחפשת עבודה עם משמעות, לכי על זה. רק דעי שמדובר בעבודה לא פשוטה ומאתגרת מאוד, כזו שהשכר שלה לא תמיד הכי מתגמל.

 

מאבק המורים

אין ספק כי מערכת החינוך שלנו עוד רחוקה מלהגיע למקומות טובים ויש עוד המון המון עבודה. אבל, אם בכל שנה יצטרפו למאבק הזה עוד ועוד אנשים איכותיים, אנחנו בדרך הנכונה. להיות מורה זה להשפיע, להיות מורה זה להוביל, להיות מנהיג ואנחנו באמת צריכים אנשים כאלה שיובילו את הדורות הבאים שלנו למצויינות, להצלחה, להגשמה, שיעלו בהם את המוטיבציה ויחדירו בהם ערכים משמעותיים, מעבר למה שהם מקבלים בבית.

 

עבודה עם קשישים

קשישים זקוקים לאנשים טובים גם כן. הם נמצאים בכל מקום. בבית שלהם, בדיור מוגן ובתי אבות, בבתי חולים ובמוסדות. קשישים הם קצת כמו תינוקות, כי הם הרבה פעמים חסרי ישע. יש קשישים שאיבדו את היכולות הכי בסיסיות שלהם בין אם זה ללכת, בין אם זה לדבר, בין אם זה לאכול. יחד עם זאת, יש קשישים שמתפקדים מצוין ופשוט מרגישים בודדים. תוכלו להשתלב באחת המשרות המוצעות דרך עמותות הפועלות למען הקשישים.

 

ועוד מקומות שזקוקים לאנשים שרוצים משמעות

  • עמותות וחברות הפועלות למען הסביבה ואיכות הסביבה
  • בתי חולים
  • משרות מחקר

 

לסיכום, הגענו לעולם הזה וכולנו נעשה אותו טוב יותר אם נתרום ולו במעט. בין אם העבודה שלכם מספקת אתכם ובין אם לא, תמיד תוכלו לתת מעצמכם קצת יותר, להתנדב איפה שצריך, להיות מעורבים בקהילה שלכם ופשוט להפוך את העולם שלנו למקום שטוב יותר לחיות בו.