סיגריות אלקטרוניות – יתרונות מול חסרונות

אנשים רבים מופתעים לגלות מראה דיי מוזר בשנים האחרונות – עשן לבן וסמיך, אשר ננשף החוצה מגופם של בני האדם, זאת כאשר דבר זה קורה כמעט בכל מקום – באוטובוסים, במקומות סגורים, ואפילו בטיסות. לעשן הלבן הזה, שלא מחזיק בידיו ריח שניכר להרחה – קוראים סיגריות אלקטרוניות – אחד מהטרנדים המובילים של השנים האחרונות, בעיקר כאשר מסתכלים על בני הדור הצעיר והחדש. במידה שרק לאחרונה נחשפתם לתופעת הסיגריות אלקטרוניות, בשורות הקרובות נביא לכם מידע על הסיגריות האלקטרוניות האלה, זאת לצד יתרונות וחסרונות של עישון סיגריות אלקטרוניות.

בתור התחלה – מה זה סיגריה אלקטרונית וכיצד תופעה זו תפסה תאוצה?

סיגריה אלקטרונית – או בעצם מכשיר לאידוי טבק – זה ללא ספק הטרנד החם והבועט ביותר של השנים האחרונות. סיגריה אלקטרונית, היא סיגריה אשר פועלת על בסיס עקרון האידוי – זאת כאשר גוף מתכתי וחשמלי מתחמם, ויוצר אידוי של מיצוי מסוים, לרוב מיצוי של תרכובות ניקוטין, דבר אשר לא יוצר בערה אמיתית, כפי שנהוג בעישון של סיגריות רגילות. עישון של סיגריה אלקטרונית, דומה לעישון של וופורייזרים.

מה הם היתרונות בעישון הסיגריה האלקטרונית?

  • סיגריה אלקטרונית עובדת על אידוי ולא על בעירה, דבר אשר מונע הכנסת חומרים לוואי כתוצאה מהבעירה בעת העישון.
  • לסיגריה אלקטרונית אין ריח, דבר שמאפשר בעצם לעשן את הסיגריות האלו במקומות בהם לא ניתן לעשן.
  • טעמים רבים – סיגריה אלקטרונית מגיעה עם טעמים רבים, לרוב טעמי פירות.

מה הם החסרונות השונים בעישון הסיגריה האלקטרונית?

  • לא ברור כיצד סיגריות אלקטרוניות משפיעות על הגוף לטווח הרחוק – ולא בטוח בכלל שלסיגריה אלקטרונית אין השלכות רפואיות כאלה או אחרות. אמנם יש על הנושא מחקרים, אך עדיין המידע הקיים אינו מספיק בכדי להציג בפני הציבור עובדות כאלה או אחרות.
  • ריבוי טעמים שעשוי להוביל לבלבול.
  • אין פיקוח על חברות הסיגריות האלקטרוניות כיום.
  • סיגריות אלקטרונים מזיקות, אמנם פחות, אך עדיין מזיקות לבריאות שלנו.

מאיפה מומלץ לרכוש סיגריות אלקטרוניות ושאר מוצרים מהתחום?

את הסיגריות האלקטרוניות, מומלץ לרכוש אך ורק בחנויות טבק ומוצרי עישון המורשות למכור מוצרים מהסוג הזה. במידה ואתם רוכשים את המוצרים שלכם בחנות אינטרנטית, כדאי לשים דגש על בחירת חנות מקצועית, עם שם ומוניטין בתחום. חשוב שזו תהיה חנות מוכרת, כזו שהמוצרים שלה מקוריים, שכן יש המון המון חיקויים בשוק. בנוסף, כדאי לבחון שהאתר בו אתם מבצעים את הרכישה מצויד במערכת לסליקת אשראי, לבדוק את זמינות המשלוחים ושהמשלוח אכן מגיע אליכם בזמן שמתאים לכם וכי לחנות יש שירות לקוחות מקצועי דרכו תוכלו לשאול שאלות מכל מיני סוגים ולקבל מענה כמה שיותר מהר. לפני שאתם בוחרים מוצר או כמה מוצרים שאינכם מכירים או לא התנסיתם בהם לפני כן, כדאי מאוד להתייעץ עם אנשים שאתם מכירים שמעשנים גם הם.