אחת ולתמיד – כמה עולה מצבר לרכב?

במדינה כמו מדינת ישראל, מדינת שהתחבורה הציבורית שלה כל כך לוקה בחסר, כלי הרכב הפרטי הפך להיות כבר מזמן לאחד הכלים הכי משמעותיים והכי חשובים בחיים שלנו. כלי הרכב עוזר לנו להתנייד במהלך יום שגרתי ממקום למקום, ולהצליח לעמוד ביום קלאסי שכולל מרוץ בלתי פוסק בין העבודה, הילדים, תחביבים, וכיוצא בזאת. אחד הדברים הכי מתסכלים, הוא לקום בבוקר ולגלות שכלי הרכב שלנו לא מניע, ואנחנו לא יכולים להספיק לעבודה או להספיק לקחת את הילדים שלנו לבית הספר. אחת הסיבות הכי פופולאריות לתקלות בכלי רכב פרטיים זה תקלה במצבר הרכב. בשורות הקרובות, נלמד עוד על מצבר הרכב, וננסה לענות על השאלה המוכרת – כמה עולה מצבר לרכב?

מה היא החשיבות של מצבר בכלי הרכב שלנו?

המצבר, הוא הרכיב בכלי הרכב שלנו שעובד על כל פונקציית החשמל ברכב שלנו. בכלי רכב טיפוסי, ישנן מספר פעולות שונות שצורכות חשמל, זאת לדוגמת – הדלקת אורות, איתות, והחשוב מכולם – הנעה של האוטו והתחלת נסיעה. כאשר מצבר נהרס, הדבר הראשון והמרכזי ביותר שנבחין בו זה העובדה שכעת אנחנו לא יכולים להניע את הרכב לבד ובצורה עצמאית. כיום, ניתן לפתור סיטואציות כאלו בקלות רבה, בזכות שירות מיוחד של החלפת מצבר עד הבית, שירות שעשוי ויכול לסייע לאנשים רבים כיום.

כמה עולה מצבר לרכב?

שאלה זו היא שאלה לא פשוטה למענה, בעיקר בשל העובדה שאין תשובה חד משמעית לשאלה זו. כל מצבר משתנה מרכב לרכב, וגם כאשר מדובר על אותו כלי הרכב, ניתן לבחור מספר סוגים של מצברים עבור כלי רכב ספציפי. מצבר חדש יכול לנוע ככלל בין 400 ש“ח במינימום, ועד למחיר של 2500 ש“ח במקסימום.

איך תשמרו על המצבר שלכם לאורך זמן?

בראש ובראשונה, מומלץ מאוד שלא לעשות שימוש מוגבר שלא לצורך במוצרים או במערכות שנמצאות בתוך הרכב וקשורות למצבר כמו החלונות, המזגן, מערכת ההתנעה ועוד. אם אתם רואים שיש סימנים מקדימים לכך שהמצבר עומד להיגמר כמו למשל שקשה להתניע את הרכב, אל תתעלמו מהסימנים הללו ותבדקו את המצבר שלכם. בנוסף, חשוב שהמצבר מראש יתאים לצרכים של הרכב וזאת ניתן לדעת ולבדוק היטב בהתאם להוראות היצרן.

מכירים שירות עד הבית? אם לא כדאי להכיר

אם נתקעתם מכל סיבה שהיא והמצבר שלכם גמור, תוכלו לחסוך זמן יקר והרבה מאוד אנרגיה ובמקום להגיע למוסך בעצמכם להזמין שירות שנקרא מצבר עד הבית. איש מקצוע יגיע עד למקום שבו אתם תקועים, בין אם זה החניה של הבית שלכם ובין אם במקום העבודה, יבדוק את הבעיה ויחליף לכם את המצבר במקום. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לבדוק שזו חברה מקצועית, אמינה שמתעסקת עם מצברים ויש לה את הידע הנדרש.