עבודה עם משמעות

אין מי שלא רוצה לדעת שבעצם קיומו ובמציאת העבודה המתאימה ביותר עבורו הוא לא מותיר חותם כלשהן אצל אדם אחר או אצל אנשים אחרים. כאשר מדברים על מציאת משמעות במקום העבודה אפשר להתכוון לכמה וכמה דברים – ראשית, האפשרות של להיות דמות משמעותית עבור אדם אחר, ללא קשר לגיל שלו. זה יכול להיות נער או נערה, אדם בוגר או אפילו ילד קטן. שנית, הידיעה על האפשרות לחולל שינוי של ממש ואפילו להביא לכדי הצלה עבור מישהו אחר. כל אלה גורמים לתחושה אדירה של סיפוק, רוגע והרבה שקט וכמובן הידיעה על הנגיעה במישהו או במשהו בצורה מעוררת השראה.

 

איך בוחרים עבודה כזו?

עבור כל אדם המשמעות הרצויה תהיה אחרת ושונה. כל אדם הוא עולם ומלואו ולכן כל אחד היה רוצה לדעת שהוא משאיר משהו ממנו בתפקיד או בקרב האנשים שאיתם הוא עובד. על מנת למצוא דוגמה למשמעות אפשר לעיין במודעות נוער בסיכון דרושים על מנת למצוא עבודה שהיא לא רק מלאה במשמעות אלא היא שליחות של ממש. אדם שיהווה דמות משמעותית עבור נער או נערה בסיכון יכול באופן מילולי להציל את החיים שלהם ולעזור להם למצוא מסלול חיים נורמלי ונורמטיבי, שכנראה אין להם כעת בשלב הנוכחי של החיים שלהם.

 

למה בכלל למצוא עבודה עם משמעות?

אנשים רבים סבורים שאם לא מבצעים עבודה שיש בה גם משמעות אין טעם לבצע אותה בכלל. העולם מלא במצבים פחות טובים ויש בו לא מעט אנשים שמזלם לא שפר עליהם ולכן מי שבמצב טוב צריך לעשות כל שביכולתו כדי לשפר את העולם ולהפוך אותו למקום הרבה יותר טוב גם עבור האחרים שקשה להם או שהחיים מאתגרים אותם. זה מה שעובר לנגד עיניהם של אלה שהמשמעות חשובה להם והם יעשו כל שביכולתם על מנת להותיר חותם ולדאוג שנשאר משהו מהם בלב של אנשים אחרים או בתפקיד מהותי שבו הם הובילו שינוי חשוב, דרוש וכזה שיש אנשים שיידעו להעריך אותו.