תקלות בהליכון? לא צריך ישר לזרוק

לפני 20 שנה בערך, החלה לעלות המודעות לגבי החשיבות בביצוע פעילות גופנית באופן קבוע. פעילות גופנית שהופכת להיות חלק בלתי נפרד משגרת היום יום שלנו, יכולה למנוע היווצרות של מגוון מחלות. פעילות גופנית עוזרת לנו להזרים את החמצן ואת הדם לתאים ולאיברים השונים, היא מסייעת לנו בשמירה על מצב רוח מרומם ואנרגיות, בקיצור היא מומלצת כבר מגיל קטן ועד גילאים מבוגרים מאוד. כתוצאה מאותה עליה, החלו ישראלים רבים לרכוש לביתם הליכון בכדי להתמיד בביצוע פעילות גופנית בביתם. להליכון בבית מגוון של יתרונות, אך צריך לקחת בחשבון גם תקלות בהליכון. חשוב לזכור כי תחזוקה נכונה של ההליכון, מסייעת למנוע היווצרות של אותן תקלו.

 

אילו סוגים של תקלות יכולות להיווצר?

בעיקרון יש שני סוגים עיקריים של תקלות. כמובן שאם מדובר במשהו חריג שאתם לא מצליחים לסדר לבד, חשוב להתייעץ עם טכנאי מכשירי כושר. טכנאי מקצועי ידע לזהות את התקלה באופן כמעט מיידי ולהבין איזה חלק צריך או איזה תהליך המכשיר צריך לעבור כדי לתקנו. הסוג הראשון הוא תקלות שנוצרות כתוצאה משימוש תדיר בהליכון, כלומר תקלות כתוצאה משחיקה כמו למשל רצועות קרועות, תקלות בלוח הדיגיטלי של ההליכון, תקלות חשמל, מנוע תקול ועוד. הסוג השני הוא תקלות שנוצרות כתוצאה מאי תחזוקה נכונה של המכשיר, כאשר לא מנקים כמו שצריך את ההליכון ואז מצטבר אבק בכל מיני חלקים וכדומה. אחד הדברים הכי חשובים  שמדובר בתקלות במכשירי כושר הוא תחזוקה נכונה. יש לשים לב איפה אתם רוכשים את המכשיר ולבקש הנחיות לגבי תחזוקה בין אם זה שימון של החלקים, בין אם זה ניקיון של אבק, החלפה של חלקי חילוף בזמן ועוד.

 

אני רוצה לרכוש הליכון חדש מה עליי לבדוק!

כמו כל מכשיר חשמלי חדש שרוכשים, כדאי לבדוק שההליכון אותו אתם מתכננים לרכוש נותן מענה לצרכים שלכם. למשל, יש הבדל בין הליכונים שמיועדים יותר להליכה, לעומת הליכונים שמיועדים יותר לריצה. יש הליכונים שיתאימו לאימונים קלים ורגועים לעומת הליכונים שיתאימו לאימונים אינטנסיביים עם עצימות יותר גבוהה. דבר נוסף שחשוב לבדוק הוא כל הנושא של האחריות. אתם רוצים לרכוש הליכון שישרת אתכם נאמנה לאורך זמן ולכן נהוג לרכוש מכשיר איכותי עליו תקבלו לפחות 3 שנות אחריות. כמובן שכדאי לבדוק מה אותה אחריות כוללת.

 

אני רוצה להתחיל להתאמן אבל בעצם לא יודע מאיפה להתחיל:)

אנשים רבים מתלבטים לגבי רכישה של הליכון משום שהם פוחדים שהם לא יתמידו בזה. למעשה, היתרון המרכזי של הליכון בבית הוא שאנחנו יכולים לבצע שגרת פעילות גופנית בכל זמן. בין אם אתם אנשים של בוקר ובין אם של ערב, לא משנה אם בחוץ חם או קר, תוכלו לבצע פעילות גופנית בכל זמן בלי להיות תלויים בשום דבר. תוכלו לשים בטלוויזיה תכנית שאתם אוהבים או אפילו לקרוא ספר תוך כדי הליכה. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לרכוש הליכון או יותר נכון להשכיר הליכון לתקופה אחת של התנסות ולראות איך זה הולך לכם. תוכלו להירשם לתכנית אימונים שתותאם באופן אישי למצבכם הפיזי, לגיל שלכם, לאורח החיים שלכם ולנסות להתמיד בה. למשל, ליווי על ידי איש מקצוע כמו תזונאית, מאמן כושר וכדומה, יכול מאוד לעזור לכם להתמיד, לפחות בשבועות הראשונים, עד שתצליחו להכניס את ההליכות או הריצות לשגרה שלכם. בכל אופן, שווה לשלב את הפעילות על ההליכון עם אימונים נוספים לחיזוק וגמישות.