מדריך צילום למתחילים – צילום מקצועי מעולם לא היה פשוט יותר

במאה ה-19 נולד הצילום בתור תחום ומאז ועד היום מדובר על לא פחות מתחום אומנותי אשר מגדיר המון רבדים באשר לתרבות שלנו. בימינו, כמעט ולא ניתן למצוא כתבה בעיתון שאינה כוללת תמונה, בעוד כי צילום הוא תחביב של הרבה מאוד אנשים, יחד עם הופעתן של המצלמות הדיגיטליות ואפשרויות הצילום המתקדמות שניתן למצוא כמעט בכל מכשיר סמארטפון. אולם, על מנת שתוכלו לדעת כיצד עושים זאת נכון, הרי שעליכם להבין מאיפה מתחילים ומה תצטרכו לדעת באשר לצילום איכותי. בדיוק לשם כך, הכנו לכם במהלך כתבה זו מדריך צילום למתחילים, שיסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת באשר לנושא זה מ-א' ועד ת'. 

 

מדריך צילום למתחילים – הכירו את הזום האופטי

זום זוהי בעצם האפשרות שלכם להגדיל את התמונה שתצלמו על מנת שתוכלו לתעד גם עצמים רחוקים ממכם, כאשר זום אופטי זהו בעצם זום אשר משתמש בעדשה בפני עצמה על מנת להקטין או להגדיל את התמונה. כאשר אתם מחפשים אחר מדריך צילום למתחילים, חשוב מאוד לציין כי זום אופטי זהו זום שאינו פוגע בשום צורה בתמונה או באיכות שלה, כך שבהינתן זום אופטי איכותי תוכלו לצלם עצמים רחוקים מכם ולראות אותם בבירור. 

 

זום דיגיטלי

אי אפשר לכתוב מדריך צילום למתחילים מבלי להזכיר את הזומים השונים אותם כולם צריכים להכיר. ובכן, בניגוד לזום אופטי, זום דיגיטלי זהו זום אשר פוגע באופן מסוים באיכות התמונה, מאחר והוא מאפשר להגדיל את התמונה מעבר למגבלות הזום האופטי. חשוב מאוד לציין כי אפשרות זו אינה מומלצת עבור צילומים מקצועיים כדוגמת פקשוט מאחר וכאמור, זום דיגיטלי פוגע באיכות התמונה.

 

פוקוס

פוקוס הוא בעצם מיקוד. למעשה כאשר אתם מצלמים עצם מסויים והוא נמצא בפוקוס, המיקוד המרכזי של התמונה יהיה באותו העצם, כך שתוכלו לראות אותו בצורה ברורה שאינה מטושטשת בהשוואה לשאר העצמים אותם ניתן לראות בתמונה.

 

עומק שדה

עומק שדה זהו בעצם מונח אשר מתאר את הטווח בו תוכל המצלמה לשמור את כל הפרטים בפוקוס. ניתן לשלוט ברמה מסוימת על עומק השדה, כך שיווצר מעין אפקט שבו העצם הבולט ביותר בתמונה בפוקוס, בעוד כי הרקע שלו מטושטש. זהו בעצם אפקט ה"פורטרט" המוכר והאהוב ממצלמת האייפון.