שלגון טבעי

שלגונים, ארטיקים וגלידות הם חלק בלתי נפרד מהנוף הקולינרי במדינה חמה ולחה כמו ישראל. יש מי שאוכל את הממתקים הקפואים האלה גם במהלך עונת החורף אך ללא ספק יש להם ביקוש רב במיוחד במהלך הקיץ והאביב החמים והלחים. עם הזמן אפשר להתוודע לסוגים נוספים וחדשים של לא מעט גלידות ושלגונים ולכל סוג יהיו המאפיינים הייחודיים שלו או הסיבה אשר בגינה מלכתחילה מישהו חשב על הסוג הספציפי החדש הזה. כך הדבר בכל מה שקשור לגלידות ושלגונים מופחתי סוכר וקלוריות או כאלה שעשויים ממרכיבים טבעיים ולא מלאכותיים. יש מי שמקפיד על תזונה זו או אחרת ומעדיף שלא לאכול שלגונים שיש בהם חומרי טעם וריח או צבעי מאכל. במקום זה הוא יעדיף שלגון טבעי שעשוי מפירות אמיתיים או משילובים של פירות שמחמיאים אלה לאלה.

 

מהו בעצם שלגון טבעי ואיך אפשר להשיג שלגון כזה?

כאמור, לא בכדי גלידות ושלגונים מכונים ממתקים ולמרות שלא כל האנשים סבורים שכך צריך להתייחס אליהם הרי שמבחינה תזונתית לגלידות והשלגונים הרגילים אין הרבה ערכים חיוביים להציע. לעומת זאת, אם בוחרים שלגונים או גלידות של המותג מוג'ו אפשר להיות בטוחים שבוחרים גם במאכל מרענן שיצנן את הגוף מהחום הגדול אך גם יהיה טבעי והרבה יותר בריא מאשר האלטרנטיבות האחרות. שלגונים אלה עשויים מפירות אמיתיים, טריים ומובחרים שנמצאים במצבם הבשל והטוב ביותר, ללא תוספת של סוכרים, חומרי טעם בריח או חומרים משמרים. כל מה שאנשים פחות אוהבים בשלגונים הרגילים שנמכרים לא יהיה בשלגונים הטבעיים ומהסיבה הזאת הם מועדפים ומבוקשים במיוחד. הנושא של תזונה בריאה ומאוזנת כבר מזמן נכנס לתודעה ויש מודעות גבוהה לנזקים הבריאותיים שאותם חומרים משמרים או סוכר ותוספים יכולים להסב לגוף ולכן מי שחשוב לו לשמור על הבריאות יעדיף את השלגונים הטבעיים.

 

החשיבות של הבחירה

דווקא בגלל שהקיץ חם ולא פשוט – זו הסיבה הכי טוב למצוא מותג של שלגונים וגלידות טבעיים שאפשר יהיה לאכול בשמחה ובהנאה ללא רגשות אשם. אין כמו גלידה בקיץ או שלגון אחרי הארוחה כדי לצנן את הגוף וליהנות מכמה ביסים קפואים בפה ולכן לא צריך להתפשר ואפשר לבחור גלידות ושלגונים שעשויים מפירות טריים וטבעיים, בלי תוספים ובלי סוכר מיותר. השלגונים הטבעיים מתאימים לכל מי שחשוב לו לשמור על התזונה הבריאה והמאוזנת ולדעת שהוא שומר לעצמו על הגוף רק בדרך זו אפשר להשיג מטרות ולעמוד ביעדים שמציבים, אפשר ליהנות מטעם מתוק או חמצמץ בלי סוכר תוך התבססות על הטעם הטבעי של הפירות וללא ספק למגוון הרחב של הפירות יש לא מעט טעם להציע לכל מי שמעדיף את השלגונים הטבעיים על פני האלטרנטיבות האחרות.