הייטק ישראלי – איך עושים הסבה ולמה זה כדאי?

תעשיית הטכנולוגיה ממשיכה לצמוח, והמשרות החדשות מציעות שכר גבוה למועמדים מתאימים, לצד הטבות מהנות ואטרקטיביות. למעשה, אנחנו כל הזמן שומעים על משרות בתחום הייטק ישראלי שמאפשרות כמעט לכל אחד ואחת מאיתנו לעשות שינוי מקצועי. מסיבה זו ומסיבות רבות אחרות, אנשים רבים בוחרים היום לבצע הסבה להייטק, כדי לעבוד בתעשייה שמציעה מגוון אפשרויות תעסוקה. אז נכון, אחת הסיבות הללו קשורה לשכר, לתנאים, שכן עבודה בתחום זה אכן נחשבת למאוד מתגמלת בהשוואה לתחומים אחרים ויחד עם זאת, יש עוד סיבות שישראלים רבים בוחרים לשנות מקצוע ולעבור לעבוד בתחום ההייטק.

נתי דוידי מורה בעבורו שעשה הסבה כזו מספר כי ”עם עבודה קשה והתמדה, אפשר לבצע שינוי קריירה ולעבור לתעשיית הטכנולוגיה“. הנה איך כדאי לבצע נכון את המעבר.

לימוד עצמי בתחום הייטק ישראלי

לימוד עצמי כישורים טכניים היא שיטה זולה להתכונן למעבר לתעשיית הטכנולוגיה עם היתרון של הפגנת המוטיבציה והיכולת לפתח מיומנויות חדשות באופן עצמאי. מומלץ לקרוא על התחום, וללמוד כמה שיותר.

עם סיום המחקר, אפשר להמשיך בחיפוש אחר מידע חדש באמצעות הסתעפות לנושאים עמוקים יותר. אלפי אנשים כבר ביצעו הסבה להייטק, ומעסיקים רבים נהנים מהמומחיות שלהם.

חוויות מקצועיות מעשירות בהייטק

אנשים רבים אינם מתחילים את הקריירה המקצועית שלהם בטכנולוגיה. הם לומדים יחסי ציבור ועיצוב אתרים, ועוברים בהדרגה לצד הטכנולוגי של השיווק על ידי מיצוב מכוון של יכולותיהם לבצע תפקידים שיניעו אותם לעבודה עם אתרים.

עם רכישת הניסיון בעדכון אתרים ודפי רשתות חברתיות, ניתן להתחיל לעבוד בסוכנויות שיווק דיגיטליות, לקבלת שילוב טוב של ניסיון מקצועי עם שיווק רגיל ושיווק דיגיטלי, כולל הרבה עבודה מעשית עם אתרי אינטרנט ומערכות ניהול תוכן. אפשר גם ללמוד הרבה על אופטימיזציה למנועי חיפוש, מה שמוביל לעבודה בייעוץ וקידום אתרים.

השלמת הסבה מקצועית מתרחשת בהדרגה

הסבה מקצועית אינה מתרחשת בן לילה, אלא מתפתחת מטיפוח חוויות ושיווק אסטרטגי של בעלי מקצוע עד שהם מקבלים עבודה טכנולוגית. גישה זו נכונה עבור רוב האנשים שעוברים לתעשיית הטכנולוגיה מבלי שיש להם את הרקע לכם.

מומלץ לבנות את הכישורים לאט, ולצבור חוויות תעסוקתיות, עד שמשיגים בקיאות בתחום והופכים למומחים.

הדגשת ההישגים

אנשים שמשיגים הצלחות בכל תפקיד נחשבים למועמדים אטרקטיביים למנהלי משאבי אנוש שמגייסים עובדים לתפקידי טכנולוגיה. ההתמקדות היא בחדשנות משמעותית ויש צורך באנשים שיכולים להביא את התשוקות, החוויות ותחומי העניין הייחודיים שלהם על מנת ליצור הבדל חיובי בעולם.

למרות שכל מעבר קריירה יכול להיות אתגר, ההשפעה שיש למועמדים מתאימים היא מה שמחפשי עבודה צריכים להדגיש במהלך הסבה להייטק.