למה הרכב לא מניע? – המדריך השלם

מספר הנהגים אשר חוו את זה ככל הנראה לא יכול להימדד – נכנסים אל כלי הרכב שלכם, מכניסים את המפתחות אל עבר הסוויץ' ולמרבה ההפתעה – כלי הרכב חדל מלהניע. בעוד כי אין ספק שמדובר במקרה מעצבן, מפתיע ואף גם מרגיז – חשוב לציין כי עליכם קודם כל להבין למה הרכב לא מניע על מנת שתוכלו לטפל בבעיה בצורה הנכונה. על כן, בכתבה זו החלטנו להסביר לכם אודות סיבות נפוצות שיכולות להיות התשובה שלכם כאשר אתם שואלים למה הרכב לא מניע כן גם להדריך אתכם אודות כל מה שתצטרכו לדעת בנוגע לנושא זה.

 

סיבות נפוצות שיכולות לגרום לרכב לא להניע

  •  מצבר תקול או עם בלאי – לפני שאתם שואלים למה הרכב לא מניע, הרי שעליכם קודם כל להכיר את אחת הסיבות השכיחות להתרחשות תקלה זו. ובכן, מצבר תקול לגמרי או לחילופין, מצבר אשר חווה בלאי מסוים יכול לגרום לכך שכלי הרכב לא יניע, זאת בעוד כי במרבית המקרים הדבר מעיד על כך שאתם זקוקים להחלפת מצבר מאחר ותם משך השימוש שלו. במקרים כאלו, ניתן 'להחזיר לחיים' את סוללת כלי הרכב שלכם על ידי טעינה חיצונית המתבצעת על ידי חיבור כלי הרכב שלכם עם כבלים לרכב אחר, בעוד כי מדובר רק על פתרון זמני עד להגעה למוסך מורשה שיטפל בכם. במקרים כאלו, מומלץ לבצע החלפת מצבר בהקדם האפשרי.
  • קורוזיה או חיבורים רופפים – על מנת להבין למה הרכב לא מניע, חשוב להדגיש כי גם שימוש בדלק מאוקטן אשר נחשב נמוך מידי יכול להיות סיבה שתמנע מהרכב להניע, זאת מאחר ודלק שכזה גורם להתלקחות מהירה מדי. את בעיה זו ניתן לזהות בדרך כלל על ידי שמע של נקישות מטרידות המגיעות מכיוון המנוע. כמו כן, חשוב מאוד לציין כי מדובר על סיבה יחסית נדירה ולא שכיחה, מאחר ובשנים האחרונות רוב הדלק אשר נמכר ברחבי ישראל נחשב למאוקטן ברמה גבוהה.

 

התאמת מצבר לרכב

לאחר שהבנו למה הרכב לא מניע במקרים מסוימים, הרי שעליכם כעת להבין איזה מצבר מתאים לרכב שלי וכיצד לבחור מצבר חדש לכלי הרכב שלכם מאחר וכאמור, במקרים בהם המצבר אכן שחק חיים – הרי שעליכם להחליפו לאחד חדש בהקדם האפשרי. בדיוק מכאן נשאלת השאלה – איזה מצבר מתאים לכלי הרכב שלי? ובכן, על מנת להגיע אל סוג המצבר אשר מתאים לכם בצורה הטובה ביותר, עליכם לבדוק פרמטרים כמו עוצמת המנוע של כלי הרכב שלכם, נפח המכונית ועוד. כמו כן, חשוב מאוד לציין כי מומלץ גם להשתמש בהוראות היצרן בעת הבחירה שלכם, זאת מאחר וביצוע בחירה במצבר אשר בעת השימוש בו תיהנו מתקופת אחריות מקסימלית זוהי בהחלט בחירה שתבטיח לכם מספר שנים של שקט.