בטון אדריכלי

גם בתחום הבניה, כמו בכל תחום אחר, יש חידושים שנוצרים במהלך השנים. חומרים חדשים, טכניקות עבודה חדשות וכלים חדשניים שנכנסים לתמונה ומאפשרים תהליך מיטבי של בניה לתוצאות טובות יותר. גם לעניין האסתטיקה יש בימינו מודעות גבוהה יותר, מה שמביא לכך שניתן למצוא מענים מדויקים ויעילים יותר לכל מצב וצורך בתחום הבניה. לשפר את הביצועים, ליהנות מתוצאות טובות יותר וגם לחסוך לעיתים בעלויות. בטון אדריכלי הוא אחד הפתרונות המשמעותיים בתחום הבניה. הוא כיום שימושי מאוד במיזמים רבים ומאפשר לבצע עיצובים מדויקים יותר, לגוון את רמת התוצר ולהוביל את הבניה באופן נשלט ומאפשר יותר מבחינה עיצובית.

בטון – חומר בניה רב שימושי

בכל פרויקט אדריכלי ובכל מיזם בניה משתמשים בבטון. יוצקים את הבטון לתוך תבניות מוכנות מראש, או לתוך תבניות שיוצרים אותם במקום, כאשר המטרה היא להקים את שלד המבנה ברמת עמידות ויציבות גבוהים ככל האפשר. בבניה המסורתית הבטון הוא חומר שממלא תפקיד חשוב בבניית השלד אך הוא אינו ניכר לעין, שכן מחפים אותו באמצעים שונים. באבן ירושלמית, בשליכט או בחומרים אחרים אשר משווים למבנה את המראה הרצוי שגם מספק עמידות מקסימלית למבנה.

מה זה בטון אדריכלי?

בטון זה הוא פתרון שפותח במטרה להביא גם מענה מבחינה אסתטית. כלומר, הבטון ממלא תפקיד מבחינת הנדסת הבניין אך משמעותי גם בהיבט האסתטי. במיזמים בהם ההיבט האסתטי חשוב ושואפים להשיג יציקות בטון במראה יפה לעין, הבטון האדריכלי מביא את הפתרון הטוב ביותר. מתאים במיוחד למשטחים שלא מחפים אותם בחיפוי כמו ריצוף וכדומה. כמובן שהאסתטיקה של בטון אדריכלי לא מגיע על חשבון החוזק והעמידות של החומר.

 שיטות עבודה

בעבודה עם בטון אדריכלי ניתן לצקת מראש  את הבטון בתבניות הרצויות לפי התוכניות, ולהביא תוצרים מוכנים להקמת מבנה, אך ניתן גם לבצע יציקות בשטח. בכל מקרה נבחרת השיטה בהתאם לצורך ולאפשרויות. כמו כן ניתן להשתמש בבטון זה עבור יישומים שונים; משטחים, רצפה, קירות ועוד. הייחודיות של הבטון האדריכלי היא בכך שניתן לצקת בצורות שונות ולהשיג טקסטורות מגוונות בצבעים מגוונים. האפשרויות הללו מאפשרות לאדריכלים ולמעצבים ליצור גימור מותאם ספציפית למבנה וכן לשכלל את העיצובים לרמה גבוהה יותר ממה שהכרנו בשימוש בבטון רגיל.

שיפורים לתוצאות טובות יותר

מלבד לאופציות שהוזכרו לעיל ניתן להוסיף תוספים כמו חומרי איטום לשיפור האיטום, פיגמנטים לתוספת צבע בהתאם לגוון הרצוי, באמצעות תוספים אלו ניתן לשפר את התוצאה ולקבל פתרון הנדסי ועיצובי גם יחד. אכן, כאשר מעוניינים להוביל מיזם בניה או פרויקט לתוצאות טובות יותר, בוחרים להשתמש עם בטון אדריכלי, בעזרתו המבנה מוקם ביציבות הנדרשות וגם עם תוספת יופי ואסתטיקה בהתאם לסגנון העיצוב הרצוי. חברת frp.co.il מספקת את החומר ברמת איכות גבוהה, לשימוש מועיל ומאפשר עיצובים מדויקים ואסתטיים.