מי הוא יועץ אלומיניום ומה התפקיד שלו?

יועץ אלומיניום הוא אחד מבעלי התפקיד החשובים ביותר בכל תהליך של בנייה, שיפוץ, או שיקום של כל פרויקט בנייתי שקיים. ולמרות זאת, מרב האנשים לא מכירים את חשיבותו, וכיצד תרומה של איש מקצוע מומחה יכולה לייעל תהליכים, לחסוך כסף, ולהטיב עם פרויקט הבניה שלכם. במידה שאתם עומדים בפני תחילתו של פרויקט בנייה כלשהו, ואינכם מכירים את התפקיד של איש מומחה בתחום האלומיניום, איזה חלק הוא לוקח על עצמו בפרויקטים של בנייה, וכמה יעלה לנו לשכור את שירותיו של יועץ מומחה – אזי שהכתבה הבאה היא בדיוק עבורכם.

מה תפקידו של יועץ אלומיניום?

כאשר אנחנו מתכננים בנייה או שיפוץ של בית, לכל בעל תפקיד שנשכור לפרויקט הנ"ל יהיה תפקיד מדויק וגזרות עבודה מדויקות וברורות. כל בנייה או שיפוץ של נכס כלשהו דורשת כמות גדולה של אלומיניום לצורך ההקמה – החל מחיפויים, קירות מסך, העיצוב, ושלבי הפרויקט השונים ככלל. בשל הכמות והחשיבות הרבה של האלומיניום בכל פרויקט שכזה, יועץ אלומיניום אחראי ללוות אתכם, ואת האדריכל שלקחתם על מנת לבצע את הפרויקט הנ"ל, והוא זה שידאג לשורה רחבה של תפקידים בתחום האלומיניום, ובתחומים כלליים רבים, ויסייע לכם רבות בכל תהליכי התכנון והבניה.

להלן תפקידו השונים של יועץ האלומיניום בפרויקט הבניה או השיפוץ

  • יועץ אלומיניום מתבונן על תוכניות האדריכלות ונותן את דעתו מבחינת כל מוצרי האלומיניום שעתידים להבחר לפרויקט.
  • מתן דגשים לגבי גדלי המפתחים השונים בבית שנבנה, או מבחינת הצללות.
  • התאמה של חומרי הפרויקט לאופי הבנייה או השיפוץ והתאמה של החומרים לתקציב הפרויקט הכולל (לדאוג שלא תהינה חריגה בתקציב).
  • ביצוע רשימה הזמנת חומרים מדויקת, זאת בהתאם לכלל התוכניות השונות בבניית הבית.

איך בוחרים יועץ מתאים?

יש כמה דגשים חשובים לבחירת יועץ מתאים. הדגש הראשון ואולי גם החשוב ביותר הוא לבחור יועץ בהתאם לאופי הפרויקט שלכם, שכן יש הבדל בין יזם שבונה גורד שחקים עם המון משרדים, לבין אדם פרטי הבונה בית פרטי. שנית, יש לבחור יועץ מומחה בהתאם למוצרי האלומיניום שאתם רוצים לשלב בפרויקט כמו למשל חיפויים מסוגים שונים, מערכות בידוד ואיטום, דלתות, חלונות, פרגולות וכדומה… כדי לבחור איש מקצוע מומחה שאתם סומכים עליו גם מבחינה מקצועית וגם מבחינת הידע שיש לו, מישהו ש“ישדר אתכם על אותו גל“, שידע לזהות ולהבין לעומק את הצרכים שלכם ויביא אותם לידי ביטוי בסיוע לבחירת המוצרים השונים. תוכלו להיעזר באנשים שאתם מכירים שהתייעצו לאחרונה עם יועץ אלומיניום והיו מרוצים או לבדוק ברשת האינטרנט. שאתם בוחרים יועץ אלומינים קחו בחשבון קריטריונים כמו מקצועיות, ניסיון, ידע, מחיר, עבודה עם ספקים וחומרי גלם, רמת גימור, הובלה, אחריות וכמובן מחיר הוגן.