שרת לאחסון אתר – מה חשוב לבדוק לפני?

רוב האנשים יודעים שאתרי אינטרנט הכרחיים להצלחת כל עסק דיגיטלי בעולם שמונחה יותר ויותר על ידי טכנולוגיה. זאת גם השיטה היעילה ביותר לתקשר ולהשיג נראות נרחבת בכל הנוגע להפצת רעיונות, מוצרים, שירותים, ותחומי פנאי. כשהמטרה היא ליצור אתר למסחר אלקטרוני או להצגת החברה, חשוב לדעת איך לבחור נכון שרת לאחסון אתר. כמובן שחשוב לציין בדיוק בנקודה הזו, שיש חשיבות לעוד מגוון של קריטריונים ובחירות שאתם צריכים לעשות בדרך להקמת אתר מקצועי, בין אם מדובר באתר תדמיתי ובין אם בחנות אינטרנטית.

זמן פעולה של שרת לאחסון אתר

עם כל כך הרבה אפשרויות, הבחירה הנכונה עשויה להיות מורכבת. בנוסף לשיקולים שנוגעים לעיצוב ותוכן האתר, תהליך בניית אתרים הוא תהליך מורכב, וחשוב לבחור את החברה הנכונה שאפשר לסמוך עליה. אין תרחיש מתסכל יותר מאשר לחיצה על קישור ואתר היעד אינו נפתח. בעיה זו מטרידה את המשתמשים וגם את גוגל, שמתחילה לתת פחות ערך בתוצאות החיפוש האורגניות עבור אותה כתובת. לכן יש לוודא ששירות אירוח האתר שאתם שוכרים, מציע את האיכות הטובה ביותר של זמינות. במהלך בחירת חברת אירוח אתרים, יש לתת את הדעת על נקודה זו ולבחור את האפשרויות שמציעות זמני פעולה מעל 99%.

 

קהל יעד

למעשה, האלגוריתם של גוגל בודק את המהירות שבה האתר פועל והוא משווה את המהירות הזו לאחוזי נטישה. לכן, חשוב לבדוק היטב איפה אתם בוחרים לאחסן את האתר שלכם. אחד הדברים שישפיעו על זמן הפעולה הוא המרחק בין השרת לבין הגולשים. כלומר עליכם להתאים את שרת האחסון לגולשים שלכם. אם האתר שלכם פונה לאוכלוסייה שנמצאת באנגליה, כדאי שגם השרת יהיה שרת שמתאים לקבוצה זו של אנשים.

זמינות אחסון

בהתאם למטרת האתר, יש צורך בהרבה או מעט מקום אחסון לקבצים המתווספים לו. בהתאם למקרה של כל בעל עסק, תמיד מומלץ לשכור את השירות המתאים ביותר לצרכים שלכם. כשיש צורך בהרבה מקום, חשוב לוודא שחברת אחסון האתרים מציעה את הסכום הדרוש כדי שלא ייגמר הזיכרון.

לחלופין, אם אתם צריכים מעט מקום, מומלץ לבחור בתוכניות זולות יותר ולחסוך כסף שתשלמו עבור שטח מיותר. אבל אם לשירות אחסון האתרים הנבחר יש שטח דיסק בלתי מוגבל, ניתן להיות רגועים לגבי השיקול הזה, ולעבור לטיפ הבא.

תנועה חודשית

לא הרבה בעלי עסקים מבינים נקודה זו, אבל חלק משירותי אירוח אתרים מוגבלים בתעבורה חודשית. כלומר, לאחר כמות מסוימת של גישה, השרת יגבה תשלום נוסף עבור "מבקרים נוספים", או יפסיק להציג את האתר שלכם באינטרנט.

לכן חשוב להיות תמיד קשובים למידע שנמסר על יי חברות ולהקפיד לשכור את שירותי החברות שמציעות תעבורת נתונים בלתי מוגבלת, על מנת שלא להסתכן בהשבתת האתר שלכם.

מה עוד חשוב לדעת בהיבט של בניית אתר?

כמו שכתבנו בהתחלה, שרת האחסון הוא רק דבר אחד מתוך עוד מגוון רחב של בחירות שאנחנו צריכים לעשות כדי שהאתר שלנו יהיה מקצועי, איכותי, יעיל. למשל, חשוב להשקיע מאוד בהטמעת תוכן איכותי בתוך האתר, חשוב לבנות מראש אסטרטגיית קישורים חיצוניים ופנימיים אשר תורמים לפופולאריות של האתר בגוגל. יש לשים לב לכתוב ה- URL שבה אתם בוחרים לאתר שלכם, היא צריכה להיות קליטה ונוחה לשימוש ככל הניתן. בנוסף, במידה והתקציב שלכם מאפשר את זה, שווה להשקיע סכום חודשי קבוע או גמיש בשיווק, פרסום וקידום אורגני ליצירת חשיפה גבוהה יותר.