רישום משטרתי וההשלכות שלו

משטרת ישראל מנהלת מספר רישומים, זאת ביחס לתושבים ולאזרחים במדינת ישראל. כל סוג של רישום מכיל סוג שונה של מידע, זאת כאשר הראשון נקרא רישום פלילי, והשני נקרא רישום משטרתי. שני הרישומים הללו מופיעים יד ביד במערכות השונות של המשטרה, במסמכים הרשמיים של המשטרה, וכיוצא בזאת, אולם, כל רישום שכזה גורר אחריו משמעות שונה לגמרי, ותכלית שונה לגמרי גם כן. בין רישום פלילי לרישום משטרתי ישנם הבדלים רבים, עליהם נדון ונרחיב בכתבה הקרובה, על ההשלכות שלהם, ועוד נוספים.

מה זה רישום משטרתי

נתחיל מכך שבמידה ונתקלתם בסיטואציה כזו או אחרת שבה אתם עומדים למול רישום משטרתי שלכם, או של אחד מאהובכם, אנו ממליצים בחום לפנות ולהתייעץ עם עו"ד מוסמך, לדוגמת עו"ד איתמר צור. דבר שני, חשוב להבין כי הרישום המשטרתי, זאת לעומת הרישום הפלילי, הוא לא רישום אשר כולל תחתיו מידע על הרשעות, אלא הוא מכיל מידע על תיקים שונים שנפתחו במשטרה, אך לא הסתיימו בהרשעה כלל, זיכוי כלשהו או סגירת התיק הפלילי.

האם ניתן למסור מידע שנמצא ברישום המשטרתי?

מסירתו של הרישום המשטרתי היא דבר אסור בכל תצורה שקיימת, זאת למעט מסירה שלהם לגופים ספציפיים מאוד, הרשומים בחוק. מבין הגופים היחידים אליהם ניתן להעביר מידע הנמצא ברישום נמצאים בגופים הבאים – היועץ המשפטי לממשלה, נשיא המדינה, שירות בתי הסוהר, ומשטרת ישראל.

האם ביטול הרישום הוא דבר אפשרי?

בשונה מהדרך שבה ניתן למחוק רישומים פליליים, ביטול של רישומים משטרתיים זה דבר שלא מצריך הגשה של חנינה לנשיא המדינה, אך מצד שני, רישום זה לא נמחק באופן אוטומטי לאחר 7 שנים. כיצד כן ניתן לפתור את זה? פנייה לעורך דין מומחה, יהווה את הצעד הראשון והנכון ביותר עבורכם.

 

איך בוחרים עורך דין שיסייע לנו בתהליך?

בעיקרון יש שתי דרכים עיקריות שיכולות לעזור לכם בתהליך של בחירת עורך דין שיסייע לכם לבטל לגמרי את הרישום המשטרתי. הדרך הראשונה היא לדבר עם אנשים שאתם מכירים, לשאול שאלות מקצועיות, לבדוק האם יש מישהו שאתם אולי מכירים ועבר את התהליך בעצמו, או לחילופין מכיר מישהו שעבר את התהליך הזה. אופציה אחרת היא לברר דרך רשת האינטרנט ולחפש עורך דין שאחת מההתמחויות שלו היא למחוק או לבטל רישומים מהסוג הזה. יחד עם זאת, יש כמה דברים שחשוב לדעת. הראשון הוא שעליכם לבחור עורך דין מקצועי, כזה שאתם מתחברים אליו גם ברמה האישית וגם ברמה המקצועית. חשוב שלעורך הדין יהיה את הידע ואת הניסיון בתהליך, שכן לא כל עורך דין מבין את התהליך הזה לעומק. בנוסף, חשוב שעורך הדין יהיה זמין עבורכם ויוכל באמת לעשות את התהליך כמו שצריך מההתחלה ועד הסוף.