טיפול טבעי בחרדות – קיים דבר כזה?

כפי שכולכם בוודאי כבר יודעים, הפרעות חרדה נחשבות להפרעות הפופולריות ביותר בתעשיית בריאות הנפש, בעוד כי הן פוגעות במבוגרים ובילדים כאחד, מכל חתך אפשרי באוכלוסייה. למעשה, חרדה היא מעין תגובת חירום טבעית שהגוף מביא לידי ביטוי בעת בה אנו חווים סכנה, ולעיתים היא הופכת לתופעה שמתרחשת במצבים בהם אנו לא באמת נמצאים בסכנה כלשהי, וחוזרת במגוון מצבים בחיים. למעשה, החרדה באה לידי ביטוי בתסמינים גופניים שונים בגוף כדוגמת רעד, דפיקות לב, סחרחורות והזעה, ולמרות העובדה כי מדובר על תסמינים לא נעימים בלשון המעטה, חשוב לדעת כי ניתן לטפל בחרדות ואף לחיות לצידן בשלום, וכן גם באמצעות שימוש באמצעים טבעיים. אז כיצד ניתן לבצע טיפול טבעי בחרדות? הנה כל מה שתצטרכו לדעת.

 

הטיפול הטבעי לחרדה

טיפול בחרדות הוא טיפול שכולל בתוכו שילוב של מספר טכניקות בהתאמה אישית. כמו כן, אפשר לומר ללא כל עוררין כי ניתן לשלב מספר גישות טבעיות לצורך טיפול טבעי בחרדות. איך עושים זאת? הנה כמה דרכים:

  • תזונה נכונה – בעת בה אנו מדברים על טיפול טבעי בחרדות, אחת הדרכים היעילות ביותר תבוא לידי ביטוי בהתאמת תזונה נכונה, ובמילים אחרות – תפריט מאוזן אשר כולל בתוכו ארוחות קטנות עם מרכיבים חיוניים כדוגמת ויטמין B, אומגה 3 וכיוצא בכך, ישפרו בצורה משמעותית את המערכת העצבית, ואת ההולכה העצבית במוח בפרט, מה שיכול להקל משמעותית על תופעת החרדה. יתרה מכך, ראוי לציין כי מחקרים רבים בנושא מעלים כי תזונה לקויה וסוגי מזון כדוגמת אוכל מעובד, מטוגן או רווי בסוכר ושומן טראנס, קשורים בצורה ישירה למצב נפשי ירוד. 
  • תוספי תזונה וצמחי מרפא – אפשרות נוספת ויעילה לא פחות עבור טיפול טבעי בחרדות תבוא לידי ביטוי בצריכה של תוספי תזונה להשלמת החוסרים בגוף ולהעלאה של כמות הויטמינים והמינרלים הנדרשים להקלה על תופעת החרדה. 
  • טיפול פסיכולוגי – תופעת החרדה ברוב המקרים נגרמת כתוצאה מאתגרים פסיכולוגיים עמוקים ומקיפים במיוחד. משכך, אפשר לומר בצורה חד משמעית כי טיפול פסיכולוגי מהווה דרך מצוינת לצורך טיפול טבעי בחרדות שכן, מדובר על איש מקצוע שמחזיק בכלים ובמיומנויות להגיע לשורש הבעיה במטרה להתמודד איתה בצורה הטובה ביותר. כמו כן, ראוי לציין כי יחד עם חלוף השנים האחרונות נראה שהגישה הקוגניטיבית התנהגותית צברה יותר ויותר תאוצה, והיא מציג טיפול ממוקד ויעיל שמעניק לאנשים אשר סובלים מחרדות כלים מעולים להתמודדות עם התופעה. 

מרגישים שאתם טובעים בתוך החרדה ואינכם יודעים למי לפנות? ניסיתם מספר דרכים שונות לטפל בחרדה, אך לא באמת הצלחתם להיפטר מתחושת המועקה? אם כך, הגיע הזמן להשאיר פרטים לצוות המקצוענים של שרון אזולאי בכתובת azo.co.il