עוברים דירה? כך תחסכו כאב ראש מיותרים

אם אתם עוברים דירה בקרוב אתם בטח חושבים שאתם הולכים לעשות את אחד הדברים היותר מורכבים ומאתגרים שאנחנו עושים בחיים שלנו. בעוד יש משפחות שעוברות פעם אחת ונשארות באותה דירה למשך שנים רבות, לפעמים חיים שלמים, אחרים נוטים לעבור אחת לשנה, שנתיים או שלוש. מדובר בתקופה של כמה שבועות, לעתים אפילו חודשים בהם עלינו להתארגן על עצמנו מראש, לחשוב איך אנחנו יכולים להקל על עצמנו ולעשות את המעבר לכמה שיותר קל, נוח ומהיר.

 

קודם כל סדר וארגון

ככל שתהיו יותר מסודרים ומאורגנים בכל מה שקשור למעבר, ככה יהיה לכם יותר קל. תוכלו גם להיעזר בשירותים שיקלו עליכם כמו למשל סידור ארון בגדים. איך זה עובד? מגיעה אליכם הביתה מישהי שמתמחה בסידור ארונות, מארגנת עבורכם את הכל בשקיות וארגזים לפי צבעים או נושאים, ובדירה החדשה מסדרת לכם את כל הארונות לאחר שהם נקיים ומריחים היטב. זה בדיוק הזמן להיפטר מכל מה שאתם לא צריכים, להעיף לאשפה מה שלא בשימוש, לתרום חפצים ובגדים שלא משרתים אתכם יותר וכן, זו גם הזדמנות להתחדש. אם למשל הסירים והמחבתות שלכם שחוקים, זה הזמן לקנות חדשים.

 

חברת הובלות שמבינה עניין

אחת הבחירות היותר חשובות שאתם צריכים לעשות, ועדיף כמה שיותר מוקדם לפני המעבר, היא לבחור חברת הובלות. לחברת ההובלות תפקיד חשוב וככל שהיא תהיה מקצועית יותר, ככה המעבר שלכם יילך חלק יותר. העדיפו חברת הובלות דרך המלצות של אנשים שאתם מכירים. קריטריונים כמו זמינות בהתאם לזמן שבו אתם רוצים לעבור, מחיר הוגן, שירותים משלימים כמו אריזה, פריקה, פירוק והרכבה של רהיטים, חוזה הנחתם בין שני הצדדים ואחריות על החפצים שלכם חשובים לפני שמקבלים החלטה לכאן ולכאן.

 

עוברים עם הילדים? תדאגו להם לסידור ביום המעבר

מעבר דירה הוא גם ככה פרויקט מאתגר, אבל שמדובר במעבר עם ילדים הוא אפילו מורכב יותר. לכן, כדאי מאוד ביום המעבר להיעזר במי שאפשר בין אם זה שירות של בייביסיטר ובין אם סבא וסבתא. אם הילדים יכולים לישון מחוץ לבית, רק באותו יום, זה יכול מאוד להקל עליכם ולאפשר לכם לצבור כוחות לקראת הפריקה בימים שאחרי המעבר.

 

התארגנו מראש

טיפ מעולה שיכול לעזור לכם הוא לקחת מזוודה גדולה ולשים בה את כל הדברים שאתם צריכים לשבוע הראשון.  כמה סטים של בגדים, כלי רחצה, מצעים נקיים, מגבות נקיות, אולי אפילו כמה כלי בישול להתחלה, אלו דברים ששווה לארוז בתיק נפרד כדי שלא תתחילו לחפש בארגזים.

 

נסו לתאם כמה שיותר בעלי מקצוע לשבוע הראשון

השבועות הראשונים למעבר הם שבועות בהם אנחנו מתארגנים ומארגנים את הדירה כמו שאנחנו רוצים. יש משפחות שצריכות את כל החבילה כמו למשל מנקה או חברת ניקיון, חשמלאי, אינסטלטור והנדי מן, יש משפחות שצריכות רק כמה בעלי מקצוע ולא את כולם, בכל אופן, שווה לתאם את מי שאפשר לפני שאתם עוברים וכמה שיותר בעלי מקצוע לאותו שבוע שבו אתם עוברים. אל תשכחו שתצטרכו גם את איש האינטרנט והכבלים.

 

הכינו רשימה מסודרת של הדברים שעליכם לעשות

יש מה לעשות והרבה. לכן, כדי שלא תתפזרו, כדאי שתהיה לכם רשימה מסודרת. למשל, יהיה עליכם להעביר את מקום המגורים בדואר כדי שהדואר שלכם מעתה יגיע לדירה החדשה, תצטרכו לרשום את הילדים למסגרות החינוכיות מחדש, לחוגים אחרים, זאת במידה ואתם עוברים לאזור אחר לגמרי. כמו שכבר תואר בהתחלה, ככל שתהיו יותר מאורגנים ומסודרים, ככה המעבר יעבור בצורה חלקה יותר.