לעשות אקזיט – לא מה שחשבתם

החלום הישראלי של העשור הנוכחי הוא למצוא רעיון מדהים ולהוציא אותו לאקזיט. אבל כדי להגשים את החלום, צריך להבין מהם השלבים הנכונים ואיך עושים את זה נכון. תרשו לנו להפתיע אתכם – זה לא מה שאתם חושבים. אז איך מרימים רעיון לאקזיט שבאמת יכול להצליח? קבלו 5 טיפים מיזמים שכבר עשו את זה בגדול.

 

  1. לעשות אקזיט עם צוות מנצח

נתי דוידי ואורי אלטר, שני יזמים צעירים ומצליחים עם אקזיט אחד מאחוריהם וסבבי גיוסים שלא נגמרים – עם כשרונות בולטים בתחום היזמות וגם עם כל מה שצריך בהיבט הטכני כדי להפוך את הרעיון למציאות. שני הייטקיסטים בנשמה, שהכירו בצבא הם דוגמה מעולה לצוות מנצח, שעובד טוב יחד ויכול להגשים כל רעיון מתאים לאקזיט.

כדי לשכנע את המשקיעים מה שצריך זה בעיקר צוות שפועל בתיאום וסינרגיה מושלמת – ככה קל יותר לגייס משקיעים ולהרים חברה מצליחה.

 

  1. להקשיב ללקוחות

כשמקימים חברת סטארט אפ, קל להינעל על הרעיון המקורי שלכם ולנסות לקדם אותו בכל הכוח. זו גם הנטיה הכי טבעית. אבל אם אתם רוצים להפוך את הסטארט אפ לאקזיט, תצטרכו קצת לפתוח את הראש ולתת ללקוחות פוטנציאלים שלכם לספר לכם מה הם צריכים. כדי שתוכלו לתת להם את מה שהם הכי מחפשים – פתרון לבעיות אמיתיות מהשטח.

 

  1. לא לפחד לסרב למשקיעים

אם אתם יודעים שיש לכם ביד משהו טוב, את תתפתו להצעה ראשונה וגם לא השנייה או השלישית – לא משנה כמה היא אטרקטיבית. משקיעים שבאמת רוצים את המוצר שלכם, יעשו הכל כדי להשיג אותו – גם אם זה אומר לחכות ולהעלות את המחיר.

 

  1. תחכו לרגע המתאים

בתחילת הדרך, אם אתם קבוצה טובה של יזמים, עם רעיון מוצלח, שעושים רושם טוב ומראים פוטנציאל כמעט בטוח להצלחה מטאורית, כנראה תקבלו הצעות ממשקיעים שירצו להוציא אתכם לאקזיט כבר בשלבים המוקדמים של החברה. אבל לא כדאי להתפתות. מה שכדאי לעשות הוא להמשיך להשקיע בחברה, לבנות אותה ולהעלות את הערך שלה למקסימום האפשרי ואז גם יהיה הרבה יותר רווחי ומשתלם.

 

  1. לא סוף הדרך

אקזיט נשמע להרבה אנשים כמו הזמנה לפנסיה. לקחת את הכסף וללכת לשבת על החוף עם קוקטייל ביד, אבל ההפך הוא הנכון. במרבית המקרים, המשיקעים יודעים שאתם, מקימי החברה, האנשים שהצליחו להביא אותה לאקזיט, אתם גם הנכס היקר ביותר שלה. יצאתם לאקזיט? מזל טוב! עכשיו תעבדו עוד יותר קשה, כדי להוכיח למשקיעים שההשקעה היתה משתלמת וכדי שתוכלו להרים עוד סטארט אפ מצליח בעתיד אם תרצו.

 

לסיכום, לעשות אקזיט נשמע כמו חלום – כולם רוצים להגיע לשם. אבל גם אם אתם כבר נמצאים באמצע הדרך (או בהתחלה) יש כמה נקודות שכדאי לזכור, כדי לעשות את זה נכון ולהוציא את המקסימום מהמצב. בהצלחה!