עיצוב פנים – עשה זאת בעצמך!

כולנו רוצים להרגיש בבית שלנו טוב, נעים, להיכנס הביתה אחרי יום עבודה ולהגיד לעצמנו, וואו, איזה כייף שהגענו הביתה. להיכנס למקלחת מפנקת ולהשתרע על הספה אחרי יום ארוך של משימות והתמודדות עם מגוון של מצבים שמביא איתם היום יום שלנו. העניין הוא, שלא לכולנו יש את התקציב הפנוי כדי להשקיע בבחירת מעצבת פנים, או שלחילופין אנחנו גרים בדירה שכורה לתקופה יחסית קצרה או לא ידועה. לכן, בחרנו להציג בפניכם כמה טיפים שיעזרו לכם בעיצוב פנים של הדירה או הבית שלכם ממש בעצמכם!

 

קחו השראה

בשלב הראשון, עוד הרבה לפני שאתם עושים קניות או חושבים איך לשנות את החללים בבית שלכם, כדאי להיכנס לבלוגים ופורומים העוסקים בתחום של עיצוב פנים, אדריכלות וכדומה. תוכלו לקבל השראה דרך תמונות, סרטונים וגם לקרוא קצת טיפים שרלוונטיים אליכם. עוד משהו שאפשר לעשות ובאמת יכול לעזור ולקדם אתכם הוא לעקוב באינסטגרם אחרי 2-4 מעצבות פנים למשך כמה שבועות ואין ספק שזה יביא לכם אינספור רעיונות לגבי מה אתם רוצים ומה אתם לא רוצים לעשות.

 

עברו חלל חלל

כדי שניתן יהיה להתחיל תהליך של שינוי ועיצוב מחדש, אנחנו צריכים קודם כל לעשות קצת סדר. זה בדיוק הזמן לעבור בכל חלל, להוציא מה שאתם לא משתמשים בו. תוכלו לתרום, להעביר הלאה או להעיף ואז יהיה לכם הרבה יותר קל ליצור סדר וארגון, שכן אחת הבעיות הכי ידועות, בעיקר בדירות בתוך העיר, היא בעיית האחסון. לאחר שעשיתם סדר, מיינתם וארגנתם את החלל מחדש, זה הזמן לחשוב איזו אווירה הייתם רוצים ליצור ולהכין רשימה של פעולות שכדאי לבצע כמו לצבוע את החדר, להחליף תאורה, לקנות רהיטים חדשים לצד אביזרים משלימים כמו שעון קיר, שטיח ומצעים למשל. את רשימת הקניות תוכלו לעשות בהתאם ללוחות ההשראה שיצרתם בתהליך המעקב באינסטגרם והרשת האינטרנטית.

 

שוטטו בחנויות אינטרנטיות בתחום של עיצוב פנים

אחרי שיש לכם רשימה מסודרת לכל חלל שכוללת רהיטים, אביזרי טקסטיל, מידות ואתם יודעים פחות או יותר מה צריך לקנות ולאן, כדאי להתחיל לשוטט קצת בחנויות אינטרנטיות שעוסקות בתחום העיצוב ולבחון מחירים. תוכלו להשוות בין חנויות וגם להתייעץ עם אנשים שכבר עשו את התהליך לפני כן.

 

ועוד כמה טיפים שקשורים לעיצוב הבית.

  1. השקיעו בתאורה איכותית היא תורמת רבות ליצירת אווירה בחלל והופכת כל חדר למיוחד וייחודי.
  2. הכינו רשימת צרכים בכל חלל בהתאם לפעולות שמבצעים בו ותנו לה ביטוי בבחירת המוצרים השונים. למשל, אם הילדים שלכם אוהבים לקרוא ספרים, תוכלו לצייד את החלל בפוף שיהיה להם נחמד לשבת עליו ולעיין בספרים שלהם.
  3. הכניסו הביתה צמחים ששורדים בתנאים שקיימים אצלכם מבחינת רוח וכיוון השמש.
  4. השקיעו בכניסה לבית, רכשו שידה נחמדה והוסיפו בה תמונות או חפצים אישיים.
  5. נסו להסתיר פריטים כמו מעילים שנמצאים בכניסה, נעליים, כובעים וכדומה.
  6. הצטיידו במוצרים המפיצים בחלל ריח טוב כמו מפיצי ריח ונרות מסוגים שונים.
  7. אם אתם מעצבים מחדש את החדרים של הילדים, ערבו אותם בתהליך ואפשרו להם להיות חלק ממנו.
  8. השקיעו בטקסטיל כמו וילונות, כריות ומצעים, אלו משדרגים כל חלל ומוסיפים צבעוניות.

 

לסיכום, היום בהחלט ניתן לעצב את הבית שלנו מחדש בלי להשקיע סכומי עתק ולעשות את זה לגמרי לבד. כל מה שצריך זה זמן, קצת יצירתיות ותקציב מסוים איתו תוכלו לשחק ולרכוש את המוצרים והפריטים השונים שישדרגו את החללים בבית.