עבודה בחברת הייטק גדולה או סטארטאפ מתחיל?

אין ספק שאחד הענפים היותר מבוקשים היום בשוק העבודה הוא ענף ההיטק שכל אחד רוצה להיות חלק ממנו. המשרות הנחשקות, השכר הגבוה ואורח החיים הנוח במסגרת העבודה הוא דבר שכל אחד היה מייחל לעצמו. כאשר אנו מחפשים עבודה בעולם ההיטק חשוב להבין שלפני חיפוש המשרה אותה אנו רוצים או שיחות בנוגע לשכר יש החלטה אחת שאנו צריכים לקבל על אופי העבודה שלנו כאשר האם אנו רוצים לעבוד בחברת הייטק גדולה או האם אנו רוצים להיות חלק מסטארטאפ חדש בראשית דרכו. כתב הקריירה המוביל אורי אלטר מסביר כי ההחלטה שאותה נקבל תשפיע רבות ככל הנראה על איך יראו החיים המקצועיים שלנו כאשר לכל החלטה יש יתרונות וחסרונות אותם כתבה זו מסבירה.

 

עבודה בחברת הייטק גדולה

במידה ונרצה לעבוד בחברת הייטק גדולה הדבר יביא עימו יתרונות רבים כאשר ראשית מדובר בקרקע יציבה בדרך כלל, מקום בו חרב הפיטורים או סכנה של סגירת החברה לא תקרה בסבירות גבוהה מאוד. מעבר לכך לתחושת היציבות, השכר בדרך כלל יהיה גבוה והתנאים מסביב מהיבט של רווחת העובד גם כן יהיו טובים מאוד כמו למשל חדר כושר במקום העבודה, ימי כייף, תנאים נוחים במשרד ועוד דברים רבים אחרים שמזוהים רבות עם עולם ההייטק. מאידך לא בטוח שתמיד תהיינה לנו אפשרויות קידום בחברות הייטק גדולות לכן זהו דבר שאנו צריכים לבחון במידה ואנחנו רוצים לבחור לעבוד בחברת הייטק גדולה.

 

עבודה בסטארטאפ מתחיל

עבודה בחברת סטארטאפ מתחילה הינה חלום של הרבה מאוד אנשים והיא אכן יכולה להיות מאוד מרגשת עבורכם אבל היא גם מביאה עימה לא מעט עליות וירידות. חברות הזנק לא תמיד מצליחות לממש את הפוטנציאל שלהם או את המוצר שלהם ולעיתים הן נסגרות, דבר שמביא עימו כמובן לא מעט לחץ להצליח אך גם מדובר בבטחון תעסוקתי נמוך יחסית היות ומחר אנו יכולים למצוא את עצמנו עם מעסיק שפיטר אותנו או עם חברה שנאלצה להיסגר כי לא הצליחה לגייס כספים ממשקיעים או כי לא הצליחה לייצר את המוצר שלה. מאידך ישנם לא מעט יתרונות בעבודה בחברת הזנק שכן במידה והמוצר שלה מצליח היא יכולה לעשות אקזיט, להרוויח לא מעט כסף וכמובן שהעובדים גם כן ירוויחו מזה. מעבר לכך מדובר בסביבת עבודה דינמית ומעניינת שמביאה עימה לא מעט אתגרים בעבודה היום יומית וכמובן בהסתכלות כלפי תהליכי טווח ארוך, דבר שיכול לעניין לא מעט אנשים מעולם ההייטק.