המדריך למיניות בריאה

זוגיות היא ללא ספק בין מערכות היחסים הכי מורכבות שאנחנו מנהלים בחיים שלנו. לא סתם, אנשים רבים מתקשים למצוא זוגיות, שהרי מדובר בהתחייבות, ברצון לקיים מערכת יחסים לאורך זמן רב, להקים משפחה, להכיל, לכבד, לחיות בזוג ולא לבד, מצריך המון משאבים. אחד הדברים שיותר משפיעים על זוגיות טובה, איכותית, המבוססת על חברות חזקה מצד אחד ועל אינטימיות ותשוקה תמידית מצד שני הוא מיניות בריאה. ברגע שמערכת היחסים המינית שלנו טובה, פוריה, מגוונת, מספקת את שני בני הזוג, הדבר משפיע על כל כך הרבה היבטים נוספים כמו תקשורת איכותית, קרבה, אינטימיות, אמון ועוד. אז הנה כל הטיפים שאתם חייבים להכיר בנושא!

 

יש בעיה? טפלו בה!

אין זוג בעולם הזה שלא חווה משבר מיניות. זה יכול לקרות מאינספור סיבות כמו בעיות אין אונות, היריון, לידה, חוסר חשק מיני כתוצאה ממחלה או נטילת תרופה כזו אחרת, דימוי עצמי נמוך בעקבות משהו שעברנו או באופן כללי. לכן, שיש בעיה, חייבים לטפל בה, שכן המיניות ביניכם, משפיע על כל היחסים. היום יש טיפולים טבעיים אלטרנטיביים כמעט. לכל בעיה כמו למשל אין אונות טיפול טבעי באמצעות צמחי מרפא או תוספי תזונה, טיפולים באמצעות מטפל רגשי, טיפול זוגי ועוד. אם אתם חווים משבר זוגי אחר שבאופן עקיף או ישיר משפיע על המיניות שלכם, כדאי לטפל בנושא. תוכלו לקבוע פגישה עם יועצת זוגית, פסיכולוגית או כל אשת מקצוע אחר שיכולה לעזור לכם.

 

והנה עוד כמה טיפים מעולים לזוגיות ומיניות בריאה

  1. גוונו את המיניות שלכם – תוכלו לבחור בכל פעם לוקיישן אחר כמו למשל ליסוע למלון אחת לכמה חודשים ללילה לבד, לבחור בסלון על פני חדר השינה וכדומה.
  2. הוסיפו משחקים ואביזרים – בחירה של משחקים ואביזרים מסוגים שונים בהתאם לאופי המיני שלכם, יכולה באופן חד משמעי לשפר את הקשר הזוגי והמיני שלכם.
  3. הקפידו לדבר- תקשורת גם בזמן הפעילות המינית, גם לפני וגם אחר חשובה מאוד. חשוב לספר אחד לשני מה הדברים ש“עושים לכם את זה“. למשל, אם את אוהבת מגע, שתפי את בן הזוג שלך שהיית רוצה עיסוי מפנק לפני, תוכלו לצפות בסדרה מעוררת או סרט ואז לקיים את היחסים.
  4. השקיעו בחדר המיטות – השקיעו בעיצוב חדר השינה שלכם ובחרו מוצרים שישפרו את ההרגשה בו כמו למשל מצעים נעימים ורכים, מיזוג אוויר מתאים תאורה רומנטית, אולי אפילו מערכת סאונד שתאפשר לכם להאזין למוזיקה רומנטית בזמן הפעילות המינית.
  5. אלכוהול וארוחה רומנטית – לא חייבים שהכל יהיה מתוכנן ורגיל. אפשר מפעם לפעם להפתיע את בת או בן הזוג עם ארוחה רומנטית, נרות ויין. אלה מסוג הדברים שפשוט מעוררים את האווירה וגורמים לתחושה טובה מאוד ולרצון לתת גם לצד השני את אותה התחושה.