מצבר לרכב איך לבחור נכון?

לעתים קרובות אנשים מגיעים למצב שבו הם זקוקים להחלפת מצבר לרכב, ומגלים שאין להם שום ידע מקדים או רלוונטי בנושא. העובדה הזו מובילה בעלי מוסכים רבים בארץ לנצל את החולשה וחוסר הידע של הלקוחות שלהם כאשר הם זקוקים להחלפה של מצבר לרכב. אומנם זה נשמע לכם כמו תחום סופר מורכב וקשה, אך באמת שכל אחד ממכם יכול לרכוש את הידע הבסיסי והפשוט על מנת שיוכל לדעת לבחור לבד את המצב הבא לרכב שלכם. המאמר הבא נועד לתת לכם המלצות וטיפים על מנת לבחור את המצבר האידיאלי עבור הרכב שלכם.

סוג המנוע

כאשר מתחילים לחפש ולבחור את המצבר הבא לרכב שלכם, הדבר החשוב ביותר שעליכם לשים לב אליו הוא לבחור את סוג המצבר אשר מתאים בצורה ישירה למנוע של הרכב שלכם. לא כל מצבר מתאים לכל סוג של מנוע, ולהפך, ועל כן חשוב לוודא לאיזה מנוע הצבר שאתם הולכים לבחור מתאים. הסתכלו על הוראות היצרן של הרכב שלכם, בהוראות אלה תוכלו למצוא מהו המצבר אשר מתאים לסוג המנוע שלכם, ולפי הוראות אלה תדעו איזה מצבר לחפש. באתר של שחר מצברים תוכלו לקבל מידע נוסף לגבי איך לבחור מצבר.

תעודת אחריות

בסופו של דבר תעודת אחריות הינה דבר אשר משפיע ומעיד בצורה ישירה על האיכות של כל מוצר אשר אתם קונים ומכיל תעודת אחריות. תעודת אחריות היא סוג של דרך של היצרן להגיד – אני סומך על המוצר שאני מייצר שהוא איכותי מספיק, ולכן אני אסכים לעשות את תעודת האחריות הזאת. ועל כן, בגלל שמצבר הינו במרב המקרים הוצאה גדולה עבורכם, כדאי ואף רצוי לבחור את המצב אשר מכיל עם קנייתו תעודת אחריות גדולה, וכך תוכלו להיות רגועים כי המצבר יחזיק זמן רב, או שאם הוא לא מחזיק זמן רב, לפחות יחליפו לכם אותו במצבר חדש ללא על תוספות תשלום.

ארץ המוצא של המצבר

ניתן להגיד בצורה חד משמעית כי ארץ המוצא של המצבר לעתים קרובות מעיד על האיכות והאמינות שלו בתור מצבר. ככלל, מצברים וחלקי רכב אשר מגיעים ממדינות המזרח הרחוק, נוטים להיות מצברים בעלי איכות ואמינות נמוכה יותר. חפשו מצברים אשר ארץ מוצאים הינו ממדינות המערב, שכן מצברים אלה כמעט תמיד מוכחים בתור מצברים אמינים יותר אשר מניבים תוצאות טובות יותר ומחזיקים פרק זמן יותר ארוך בשימוש.

נפח המצבר והקיבולת שלו

חשוב מאוד לבצע התאמה ישירה בין הנפח של המצבר והקיבולת של המצבר הנ"ל לבין מה שהרכב שלכם דורש. כלי רכב קטנים יותר ידרשו כמעט תמיד מצברים עם נפח וקיבולת נמוכים יותר, זאת לעומת כלי רכב גדולים וכבדים, אשר דורשים מצברים גדולים בעלי קיבולת חזקה הרבה הרבה יותר.

הלך לי המצבר מה עליי לעשות

בעיקרון, שמדברים על מצבר שהתקלקל יש כמה אפשרויות. בשלב הראשון, אתם חייבים קודם כל לבדוק האם יש לכם אחריות על המצבר ואם כן, יכול מאוד להיות שמגיע לכם מצבר חדש בלי מאמץ בכלל. אם בדקתם את הנושא ואין לכם אחריות, בעיקרון יש כמה דברים שאפשר לעשות. אפשרות אחת היא לגשת למוסך ושם בעצם יחליפו לכם את המצבר. אפשרות שניה היא לקרוא לחברה מקצועית המתמחה בהחלפת מצברים וככה בעצם אתם יכולים לחסוך זמן יקר ולהנות ממצבר חדש. במידה ואתם תקועים, יכול מאוד להיות שזה הפתרון הטוב ביותר עבורכם וכעת כל שנותר לכם הוא למצוא חברה מקצועית והוגנת העוסקת בתחום.