קריירת שחקן כדורסל – זה לא חלום!

אלפי ילדים בישראל חולמים להיות ספורטאים מצליחים עם דגש על בניית קריירה בענף הכדורסל, הנחשב לנחשק כל כך. למרות שמדובר באחד המקצועות הכי נחשקים, עלינו לזכור דבר אחד חשוב והוא שכדי להצליח בתחום הספורט באופן כללי וענף הכדורסל באופן ספציפי, על השחקן יהיה להקריב לא מעט בהיבט האישי, החברתי, הנפשי והפיזי גם יחד. כדי להיות שחקן כדורסל מקצועי ולהצליח נדרשת התמדה, נדרשת נחישות, נדרש מתן תשומת לב לפרטים הקטנים. יחד עם זאת, אם משקיעים, אם נותנים את הכל ואם מגדירים מטרות, קריירה בענף יכולה להפוך מחלום למציאות, שכן רבים כבר עשו את זה ובגדול.

 

אז מה זה דורש ומה החשיבות של בחירת סוכנות שחקנים מקצועית?

אחת השאלות היותר פופולאריות בהקשר של צמיחה ופיתוח קריירה בתחום הכדורסל היא מה התפקיד העיקרי של סוכנות כדורסל מקצועית ועד כמה בחירה זו היא קריטית להצלחת השחקן?. אז האמת היא שמדובר באחת ההחלטות הכי חשובות שהשחקן ו/או הקרובים לו ביותר יקחו, במיוחד שמדובר בשלבים הראשונים של הקריירה בהם השחקן בונה את עצמו והופך מוכר. תפקידה של הסוכנות הוא קודם כל לייצג את השחקן ולסייע לו במציאת קבוצה מתאימה בהתאם לנתונים שלו ובהתאם למצב הקריירה שלו. באתר ובבלוג ronsport.com תוכלו לקרוא פוסטים רבים על כל הנושא של סוכנות שחקנים ועל החשיבות בבחירתה. למעשה, שבוחרים סוכנות כדורסל לייצוג שחקנים עתידיים, חשוב לבחור בגוף שמכיר בצורה טובה את הענף ויכול לעזור לא רק בייעוץ בהיבט של הקריירה  ובאיך בעצם ניתן לפתח אותה, אלא גם בהיבט של מציאת מאמן מקצועי וקבוצה מתאימה.עוד דבר חשוב בהיבט של בחירת סוכנות קשור לקשרים שיש לה וככל שבוחרים סוכנות מקצועית עם ניסיון רב יותר, ככה הסיכוי ליצירת קשר נכון עולה.

 

איך הופכים להיות שחקן כדורסל מצליח?

אז קודם כל, יש את כל הנושא של האימונים שכמובן דורשים התמדה. שחקנים שרוצים לפתח קריירה חייבים להתמיד באימונים ולהשקיע את כל כולם. לפעמים מדובר באימון אחד ביום ולפעמים אפילו יותר מזה. יחד עם זאת, פרט לאימונים הקבוצתיים, השחקן יהיה חייב להשקיע לא מעט זמן גם עם מאמן אישי בכדי לעבוד על החולשות שלו ולשמור על החוזקות. בנוסף יש להקפיד על אורח חיים בריא, הימנעות משתיית אלכוהול, שמירה על תפריט תזונתי מאוזן ועשיר בכל מה שהגוף זקוק לו מבחינת הספורט וכמובן הקפדה על שינה.

 

ועוד כמה טיפים כדי לפתח קריירה מקצועית בענף הכדורסל

  • התחילו כמה שיותר מוקדם ככה תוכלו להבין את החולשות ואת החוזקות שלכם ולפתח את הקריירה שלכם למקומות אופטימליים.
  • הקיפו את עצמכם באנשים אופטימיים, תומכים, חזקים שיתנו לכם גב בכל אתגר וכתף להישען עליה בכל פעם שאתם נתקלים בסיטואציות קשות.
  • התמידו ואל תוותרו.
  • בחרו בעלי מקצוע מתאימים שיסייעו לכם בתהליך בניית הקריירה שלכם כמו תזונאי ספורט, פסיכולוג ספורט, מאמן כושר אישי ועוד.
  • הוציאו מעצמכם את המקסימום מצד אחד אבל דעו גם כיצד לשמור על איזון גם בהיבט הפיזי, גם בהיבט הנפשי מנטלי וגם מבחינה חברתית.

 

לסיכום, לא פשוט לבנות קריירה בתחום הספורט עם דגש על ענף הכדורסל. דרושה המון התמדה, נחישות, הסתכלות קדימה אל עבר המטרה וברגע שקיים השילוב הזה של כישרון, יכולות פיזיות ותמיכה על ידי האנשים המתאימים, השמיים הם הגבול ובהחלט ניתן למנף את הקריירה שלכם למקומות שלא חלמתם שהיא יכולה להגיע.